foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

W Dzień Dziecka uczniowie klas siódmych i ósmych wraz z wychowawcami uczestniczyli w pieszej wycieczce na Górę św. Anny realizowanej w ramach dofinansowania z Gminnego Programu Profilaktyki "Wspólnie wobec zagrożeń współczesnego świata".
Pierwszym punktem imprezy była wizyta w Muzeum Czynu Powstańczego. Każda z klas miała możliwość zwiedzenia ekspozycji muzealnej poświęconej historii powstań śląskich, a tym samym zapoznania się z przebiegiem walk o przynależność tych ziem do Polski. Podczas zwiedzania podzieleni na grupy uczniowie brali też udział w „Podchodach z historią”, rozwiązując zadania na przygotowanych dla nich kartach pracy. W tym samym czasie pozostali grali w piłkę, badmintona lub korzystali z możliwości wspólnego, po miesiącach rozłąki szkolnej, spędzania czasu.
Następnie wszyscy ruszyli do Amfiteatru, gdzie miał miejsce plener malarski na temat historii i przyrody Góry św. Anny. Tematem paru rysunków był górujący nad Amfiteatrem pomnik Xawerego Dunikowskiego upamiętniający walkę mieszkańców o polskość tych ziem. Prace wykonane zostały różnymi technikami, indywidualnie lub grupowo.
Około południa nastał czas odpoczynku: lody, soki i pizza to zasłużony posiłek po wędrówce i pracy. Każdy mógł ten czas spędzić z kolegami i koleżankami, czemu sprzyjało zbieranie podpisów przyjaciół na tabliczkach, których sponsorem był Pan Adrian Donat. W ten sposób powstały własnoręcznie przygotowane pamiątki z Zielonej Wyprawy .
Po zrobieniu zdjęć wszyscy ruszyli w drogę powrotną. Zróżnicowany program wyprawy, piękna pogoda i możliwość odnowienia więzi z innymi zagwarantowały świetny humor uczestnikom rajdu.
Po zakończeniu wycieczki Komisja Konkursowa, złożona z wychowawców klas siódmych i ósmych, oceniła prace plastyczne i karty zadań historycznych. Kolejnego dnia nastąpiło wręczenie nagród wymienionym poniżej zwycięzcom.
W konkurencji plastycznej zwyciężyli: Wiktoria Feluks (VII c) i Weronika Kaczmarczyk (VIII b). Drugie miejsce zajęli: Kacper Gołaś (VII a) i Alicia Mnich (VIII b), a trzecie: Robert Pogodzik (VIII b) i Patrycja Schlee (VIII b).
Konkurs wiedzy historycznej wygrał zespół z klasy VIII a w składzie Magdalena Matuszek, Zofia Gola, Barbara Żak, Ewelina Nawara i Kamil Mrowiec. Drugie miejsce zdobyła ekipa z klasy VII b (Anna Halenka, Marlena Lukosz, Agata Koppa i Julia Smykała) oraz dwie grupy z klasy VII a (Amelia Prościńska, Piotr Gasz, Martyna Bochynek, Kacper Gołaś oraz Luiza Plachetka, Alexander Pordzik, Paweł Kruczek i Dominik Walusz). Na trzecim miejscu uplasowały się dwa zespoły – jeden z klasy VII b (Mikołaj Dziergas, Sebastian Hajduk, Kacper Idec i Jakub Kliza), a drugi z VII c (Marcin Ludwig, Oskar Gaczek i Marcel Mikos).
Brawa dla zwycięzców, którzy pokazali swój talent i zaangażowanie w pracę!

klasy 7 i 8

78

Wychowawcy klas VII i VIII

0B22A1B8 D7EC 47DD A4E8 C5E4271451C6

e dziennik

Co zagraża dzieciom na wsi?

MK certyfikat 184

2024 Copyright SP Leśnica Rights Reserved