Uczniowie naszej szkoły włączają się w liczne akcje charytatywne. Jedną z nich, z inicjatywy klas siódmych, jest akcja „Dać im Nadzieję” pod patronatem Referatu misyjnego Prowincji św. Jadwigi Zakonu Braci Mniejszych w Górze św. Anny.

Już po raz drugi postanowiliśmy wesprzeć naukę dziewczynki o imieniu Idrissa z Burkina Faso, uczęszczającej do klasy V Gimnazjum w Soubeira. W tym roku szkolnym udało nam się zebrać kwotę 585 zł, która wystarczy na opłacenia nauki w kolejnym roku szkolnym i zakup lekarstw dla rodziny Idrissy.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć akcję!

Dzięki akcji Samorządu Szkolnego zaadoptowaliśy duchowo dziewczynkę z Burkina Faso w Afryce. Jest to Idrissa urodzona w 1998 r. Dzięki naszej pomocy Idrissa będzie mogła kontynuować naukę.

18.07.2018 Ferienhaus Ostsee

2018 Copyright SP Leśnica Rights Reserved