foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych może być dobrą okazją do zastanowienia się, jak na co dzień sami obchodzimy się z własnymi danymi osobowymi i komu je udostępniamy. To niezwykle ważne, bo przecież naszymi danymi osobowymi posługujemy się nieustannie. Bez nich nie moglibyśmy w ogóle uczestniczyć w życiu społecznym. Dlatego warto wiedzieć, jak je chronić! Jeśli sądzisz, że w świecie mediów społecznościowych ochrona danych osobowych nie ma większego znaczenia, bo przecież mnóstwo danych w internecie podajemy jak na talerzu, to jesteś w błędzie. Oczywiście każda aktywność w social media i co za tym idzie podzielenie się swoimi danymi, jest obarczone jakimś ryzykiem. Nie oznacza to jednak, że w ogóle powinniśmy porzucić inne starania dotyczące ochrony bardzo cennych informacji o nas. Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych ma nam o tym przypominać.
W dniach 29.11.2021r. - 25.01.2022r. odbywała się realizacja scenariuszy lekcji z zakresu danych osobowych w szkole. Uczniowie definiowali dane osobowe, wymieniali różne rodzaje danych osobowych. Zostali zapoznani z zasadami związanymi z ochroną danych osobowych. Celem zajęć było uświadomienie uczniom zagrożeń czyhających w wirtualnym świecie, ochrona danych osobowych, promocja bezpieczeństwa, efektywnego i kulturalnego korzystania z Internetu.
Nagranie z webinarium „Klikam z głową ‒ jak chronić swoje dane osobowe?” Szanowni Państwo, Poniżej zaprezentowane jest nagranie z webinarium „Klikam z głową ‒ jak chronić swoje dane osobowe?” zorganizowanego 23 listopada 2021 roku przez Urząd Ochrony Danych Osobowych we współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej. Wykład poświęcony bezpieczeństwu danych osobowych młodzieży w Internecie jest adresowany do uczniów klas 7. i 8. szkół podstawowych, które uczestniczą w XII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego UODO „Twoje dane – Twoja sprawa”. Jest to już kolejne spotkanie z cyklu wykładów dla uczestników programu. Wsparcie w przeprowadzeniu transmisji zapewnił Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

0B22A1B8 D7EC 47DD A4E8 C5E4271451C6

e dziennik

Co zagraża dzieciom na wsi?

MK certyfikat 184

2022 Copyright SP Leśnica Rights Reserved