1 czerwca klasy V, VI a, VI b i VI c brały udział w realizacji programu profilaktycznego “Leśniczanie - nałogom stop - zdrowy aktywny tryb życia bez przemocy i nałogów”.

Promując zdrowy styl życia, udaliśmy się pieszo na Górę Św. Anny, gdzie poznaliśmy jedną z alternatyw spędzania aktywnie wolnego czasu, mianowicie poznanie walorów przyrodniczych naszego regionu. Park Krajobrazowy „Góra Św. Anny” jest doskonałym miejscem na rodzinne, krótkie wypady za miasto. Byliśmy gośćmi Geoparku na Górze Św. Anny, gdzie pani Beata Wielgosik- główny specjalista ds. ochrony przyrody w Oddziale Parku Krajobrazowego Góra Św. Anny opowiedziała nam o powstaniu tego miejsca oraz jego przeszłości geologicznej, zachęciła do czynnego zwiedzania poszczególnych miejsc prywatnie z przygotowanymi przez ZOPK Questami, które są nowością.

Pierwszą grą terenową objęty jest teren wokół skalnego amfiteatru i Pomnika Czynu Powstańczego. Tematyką gra nawiązuje do legend, ciekawej historii i przyrody tej części Parku. Tytuł gry to „Spacer z Petronelą po Krowioku”. Quest wiedzie szlakiem tajemniczych miejsc, które mają swoje odzwierciedlenie w topografii terenu.

Dla starszych dzieci został przygotowany Quest o tytule „Wyprawa do wnętrza Ziemi po geoskarb”. Ta z kolei gra przedstawia w sposób przystępny trudną tematykę geologiczną. Prowadzi przez najcenniejszy teren Geoparku Krajowego – geostanowisko nefelinitu.

Po przerwie na odpoczynek i posiłek odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie poznali zagrożenia związane z uzależnieniami XXI wieku oraz sposoby radzenia sobie z nimi. Wszyscy uczestnicy pracowali w grupach i wykonali na ten temat plakaty.

W nagrodę za świetnie wykonaną pracę i aktywny udział w warsztatach, wszyscy uczestnicy udali się na zjeżdżalnię grawitacyjną i lody. Zmęczeni, ale w świetnych humorach wróciliśmy pieszo do Leśnicy.

56 56a

Wychowawcy klas V, VI a, VI b, VI c