1 czerwca klasy IV a i IV b wzięły udział w działaniach realizowanych w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczna Akademia Rozwoju Leśniczan”.

Rozpoczęliśmy od warsztatów profilaktycznych, przeprowadzonych w szkole, poznaliśmy zagrożenia związane z spożywaniem używek (narkotyków, dopalaczy, papierosów i alkoholu). Następnie udaliśmy się na Zieloną Wyprawę nad jezioro Dębowa w gminie Reńska Wieś, gdzie spędziliśmy bardzo aktywny dzień. Instruktor pływania i ratownik WOPR – pan Zbigniew Chałat przeprowadził z nami pogadankę na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Mogliśmy także spróbować swoich sił, pływając na deskach SUP (było SUP-er), pod czujnym okiem pana Zbyszka i towarzyszącym mu: Dominika i pana Marcina.

Na lądzie aktywnie uczestniczyliśmy w stacjach zadaniowych, na których m.in.: pokonywaliśmy tor przeszkód, skakaliśmy na skakankach, układaliśmy rymowanki profilaktyczne, śpiewaliśmy „Wszystkie dzieci nasze są” i tańczyliśmy Macarenę. Na koniec za naszą aktywność otrzymaliśmy nagrodę. W szalonych zabawach towarzyszyli nam wychowawcy: dwie panie Asie i opiekunowie: pani Bogumiła, pani Marta, pani Ewelina, pani Paulina i pan Szymon.

To był bardzo ekscytujący dzień.

6w1w2w3w 4w 5w

wierszyki