foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

19 października w naszej szkole, po raz pierwszy odbyły się: Konkurs Recytatorski i Konkurs Piosenki Patriotycznej, z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, zorganizowane przez p. Iwonę Romanowską, p. Marię Zmudę i p. Edytę Radzewicz. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczniów klas IV-VIII, a wyłonienie najlepszych występów było dla jury niemałym wyzwaniem.
Jury w składzie - p. Bożena Kozłowska, p. Maria Zmuda i p. Dominika Gamża zdecydowało o przyznaniu następujących miejsc:
Konkurs Recytatorski
I- Julia M.
II- Wiktoria S.
II- Luiza P.
III- Sara K.
III- Joanna N.
wyróżnienie- Julianna B.
Konkurs Piosenki
I- Emilia P.
II- Wiktoria F.
III- uczennice klasy VII b (Ola, Milena, Aniela, Ania)
III- Wiktoria S.
wyróżnienie- Karolina C. ( utwór wykonany na trąbce)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody, o które zadbała p. Krystyna Pogodzik. Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów!
Dominika Gamża

Uczniowie klas II, V b, c, VI i VII w ramach lekcji historii, odwiedzili Zespół Placówek Oświatowych w Leśnicy. Dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat 150-letniej historii obiektów ZPO a także obejrzeli wystawę związaną z obchodami 70-cio lecia SOSW. 

Zapraszamy wszystkich chętnych na  Annogórski Rodzinny Rajd Rowerowy. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Cztery trasy- cztery historie”. Trasy poprowadzone zostały w taki sposób , aby uczestnicy mogli poznać najważniejsze obiekty kulturowe i przyrodnicze w Parku i jego okolicy. Rajd rozpoczyna się w 4 różnych miejscach o tym samym czasie tj.:  Jemielnicy, Ujeździe, Strzelcach Opolskich i  Zdzieszowicach. Wszystkie istotne informacje znajdują się w regulaminie rajdu, zamieszczonym na stronie www.zopk.pl .

Trasy są już wyznaczone, czekamy tylko na uczestników.  Warto dodać, że udział w Rajdzie jest  bezpłatny. Jedyny warunek to pisemne, jak najszybsze  zgłoszenie uczestnictwa.

Rajd rowerowy 2018.png

plakat.jpeg

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. Na terenie Leśnicy spółka realizuje kluczowe inwestycje, tj. gazociąg Zdzieszowice – Wrocław i Zdzieszowice - Kędzierzyn–Koźle.

Ważną korzyścią dla gminy będzie odprowadzany corocznie podatek od nieruchomości. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych.

Budowa gazociągu Zdzieszowice – Wrocław jest dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Inwestycje GAZ-SYSTEM S.A. są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.

Więcej na www.gaz-system.pl

Dnia 7.06.2018 r. o godz. 9.00 nasza klasa IVa wyruszyła na wycieczkę rowerową do Januszkowic nad jezioro. Na miejsce dojechaliśmy rowerami, od razu podziwiając piękne jezioro. Na samym początku przebraliśmy się w stroje kąpielowe i od razu zaczęliśmy się pluskać i wchodzić do wody. Następnie mieliśmy warsztaty ,,Jak bezpiecznie spędzić wakacje nad wodą". Później ratownicy WOPR pokazali nam, jak pomóc w wypadku kajakowym. Dobraliśmy się w pary, ubraliśmy kapoki i wyruszyliśmy w kajakach w ciekawą podróż (pół kilometra). Gdy wróciliśmy na brzeg, czekały na nas dwie alpaki o imieniu Luna i Zuza. Były bardzo puszyste i mięciutkie. Później kąpaliśmy się w jeziorze, jedliśmy kiełbaski z grilla i słodycze. Jeszcze przed końcem naszej wycieczki bawiliśmy się sprzętem ratowniczym i mieliśmy różne konkursy np. hydraulik i bitwa na chlapanie. W pierwszym wygrała grupa Dominika Ch. czyli chłopcy, a w bitwach na chlapanie grupa Kariny czyli dziewczyny i Alex. Wszyscy wrócili do domu zmęczeni, ale zadowoleni po tak fajnej wycieczce.
Wszystkim bardzo się podobało i czekamy na kolejną wyprawę. Dziękujemy Panom Zbyszkowi i Krzyśkowi za ten niezwykły i fantastyczny dzień.

                                                                              Martyna, Alex, Patryk, Karina

 

Podaruj książkę bibliotece szkolnej! Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji: PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE SZKOLNEJ :) Jeśli masz w domu książkę (literatura dziecięca, młodzieżowa), której już nie czytasz i chcesz się nią podzielić z innymi - ofiaruj ją naszej bibliotece. Wzbogaci to nasz księgozbiór i przyczyni się do rozwoju czytelnictwa w naszej szkole. Prosimy o książki atrakcyjne i w dobrym stanie. Do każdej podarowanej książki zostanie wklejona karteczka z informacją o darczyńcy. "Pozostaw po sobie ślad..." Akcja trwa przez cały rok. Pamiętaj! Książka czytana żyje dłużej! Za wszystkie przyniesione książki z góry serdecznie dziękujemy.

W dniu 12.10.2017 klasy IVa i Va wzięły udział w akcji Sprzątanie Świata. Wyposażeni w rękawiczki i wielkie worki wyruszyliśmy na uliczki naszego miasta zrobić jesienne porządki. Śmieci nie miały szans w zetknięciu z taką bojową ekipą! Pogoda dopisała, więc oprócz akcji ekologicznej zaliczyliśmy spacer w promieniach słońca i zabawę na pobliskim placu zabaw.

Plakat Biegi Leśnica.jpeg

 Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W chwili obecnej spółka rozpoczyna realizację strategicznych gazociągów wysokiego ciśnienia relacji Zdzieszowice – Wrocław i Zdzieszowice –  Kędzierzyn-Koźle, których trasa będzie przebiegać przez obszar Gminy Leśnica.

Gaz Logo.jpeg  

Czytaj więcej: Leśnicka piątka

 

image001

dyplom pacjent

Szanowni Państwo!

Informujemy, że w dniu 7 lutego 2017 r. nastąpi zmiana kierunku odjazdu autobusu szkolnego o godz. 15.10. Trasa: Leśnica PG- Leśnica SP- Góra Św. Anny- Wysoka- Ligota - €“Kadłubiec - €“ Dolna -€“ Poręba - €“Leśnica.

Szanowni Państwo!

Informujemy, że w dniach 17 i 18 stycznia 2017 r. nastąpi zmiana kierunków odjazdu autobusu szkolnego o godz. 15.10. Trasa: Leśnica PG- Leśnica SP- Góra Św. Anny- Wysoka- Ligota - €“Kadłubiec - €“ Dolna -€“ Poręba - €“Leśnica.

 

Zabawa karnawałowa odbędzie się 1 lutego 2017 r. Klasy I - III od godziny 14.00. Przebierańcy mile widziani. 

Klasy IV - VI od 16.30. Serdecznie zapraszamy.

Podobny obraz             

Wojewoda Opolski wraz z Opolskim Kuratorem Oświaty zaprasza Państwa, nauczycieli
oraz rodziców na spotkanie poświęcone zmianie ustroju szkolnego, które odbędzie się w dniu 05.12.2016 r. w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich , ul Dworcowa 23  w godzinach:

13 00 – z dyrektorami szkół

15 00 – z nauczycielami

17 00- z rodzicami uczniów szkoły

          

                                                                                                                            

Regina Dziubandowska
starszy wizytator
Wydziału Wspomagania, Kontroli i Ewaluacji
Kuratorium Oświaty w Opolu

Projekt pn. "Uczniowie Leśnickiej gminy rozwijają

kompetencje kluczowe i wyrównują dysproporcje edukacyjne".

 

Numer umowy o dofinansowanie: RPOP.09.01.01-16-0062/15-00.

Okres realizacji:  1 września 2016r. - 30 czerwca 2018r.

Gmina Leśnica - Beneficjent.

Gminny Zarząd Oświaty - Realizator.

 

Priorytet 9 - Wysoka jakość edukacji.

Działanie 9.1 Rozwój edukacji.

Poddziałanie 9.1.1 Wsparcie kształcenia ogólnego.

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

 

Czytaj więcej: Projekt UE

 


Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W chwili obecnejspółka rozpoczyna realizację strategicznych gazociągów wysokiego ciśnienia relacji Zdzieszowice – Wrocław i Zdzieszowice –  Kędzierzyn-Koźle, których trasa będzie przebiegać przez obszar Gminy Leśnica.

 

Efektem projektowanych inwestycji będzie zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności przesyłu gazu ziemnego w rejonie Opolszczyzny oraz Górnego i Dolnego Śląska.Gminy, na terenie których zlokalizowany będzie gazociąg, uzyskają dodatkowe wpływy finansowe w postaci odprowadzanego corocznie przez inwestora podatku od nieruchomości w wysokości 2%  wartości odcinka gazociągu zlokalizowanego na terenie danej gminy. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu gminy, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych.

 Gazociągi relacji: Zdzieszowice – Wrocław i  Zdzieszowice –  Kędzierzyn-Koźle będą stanowić ważny element Korytarza Gazowego Północ-Południe. Komisja Europejska w październiku 2013 roku przyznała inwestycjom  status „Projektu o znaczeniu wspólnotowym” („Project of Common Interest”). Więcej informacji o znaczeniu statusu PCI dla rozwoju infrastruktury przesyłu gazu znajduje się zakładceoraz wbroszurzepoświęconej projektom PCI zamieszczonych na stronie internetowej GAZ-SYSTEM S.A. http://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy/zdzieszowice-wroclaw/http://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy/zdzieszowice-kedzierzyn-kozle/.

Budowa gazociągu relacji Zdzieszowice-Wrocław planowana jest także do współfinansowania przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Inwestycje GAZ-SYSTEM S.A. są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.

 

   
  22.10.2018 Ferienhaus Ostsee

e dziennik

Co zagraża dzieciom na wsi?

gora grosza 170 na 234

MK certyfikat 184

trzmiel maly 160

tauron maly

2018 Copyright SP Leśnica Rights Reserved