Dzisiaj w naszej szkole było bardzo zielono i wesoło, a to dlatego, że obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Celem obchodów tego święta jest przybliżenie uczniom zagadnień związanych z kulturą, tradycją i historią Irlandii. Zgodnie z legendą, Św. Patryk użył trójlistnej koniczyny do wytłumaczenia dogmatu Trójcy Świętej, co ostatecznie stało się symbolem i początkiem chrystianizacji Irlandii. W dawnych czasach na dzień Św. Patryka wierni zrywali trójlistną koniczynę i przypinali ją sobie do ubrania – tradycja ta trwa po dzień dzisiejszy. Kolor zielony od zawsze był kojarzony z Irlandią ze względu na jej przyrodnicze bogactwo – zieloną roślinność, w którą ten kraj obfituje. Chociaż jest to narodowe religijne święto Irlandii, celebruje się je obecnie w wielu krajach. Z tej okazji w głównym holu powstała gazetka zawierająca wiele ciekawych informacji oraz symboli związanych z tym świętem, zadania z kodami QR, a uczniowie przyszli ubrani w odcieniach zieleni. Każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie jako skrzat Leprechaun w naszej fotobudce.Młodsze dzieci otrzymały kodowanki oraz kolorowanki. Happy St. Patrick’s Day! Szczęśliwego dnia Św. Patryka!

20230317 150014