„JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI…” 11 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klas I.  Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klas I zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość rodziców i gości. Następnie „pierwszoklasiści” uroczyście ślubowali na flagę państwową: „W obecności zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów ślubuję uroczyście: Wypełniać sumiennie obowiązki ucznia ŚLUBUJĘ Uczyć się pilnie, być dobrym kolegą ŚLUBUJĘ Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły oraz domu rodzinnego ŚLUBUJĘ Przynosić dumę rodzicom i nauczycielom ŚLUBUJĘ Swoim zachowaniem i nauką sprawiać innym radość ŚLUBUJĘ”. Dyrektor Szkoły pani Barbara Górna dokonała ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”. Każdy uczeń odbił odcisk swojego palca w kronice szkolnej.

pasowanie 2019 (7)

16.12.2019 Ferienhaus Ostsee