CFBCB4BD B353 4D1A B2B0 881FA65F0F67

W  związku z rozpoczęciem naboru wniosków do programu Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR” Burmistrz Leśnicy zaprasza uprawnione osoby (uczennice i uczniów uczęszczających do szkół podstawowych i szkół średnich w roku szkolnym 2021/2022) zamieszkałe na terenie Gminy Leśnica do udziału w Programie.

W ramach grantu może zostać zakupiony sprzęt komputerowy (laptop wraz z oprogramowaniem
o wartości do 3,5 tys. zł) dla uczniów, którzy łącznie spełnią następujące warunki udziału w programie:

• Uczeń / uczennica zamieszkuje miejscowość lub gminę, w której funkcjonowało niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej;

• Uczeń / uczennica jest członkiem rodziny (krewnym w linii prostej tj. rodzicie, dziadkowie, pradziadkowie/ opiekun prawny) osoby, która pracowała niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwała w miejscowości lub gminie objętej funkcjonowaniem państwowego przedsiębiorstwa gospodarki rolnej;

• Uczeń / uczennica nie otrzymał na własność lub w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym rok złożenia przedmiotowego wniosku (tj. w roku 2020 i 2021), komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem, zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów lub dofinansowania zakupu tych rzeczy. UWAGA!!! Dzieci, które otrzymały w drodze użyczenia sprzęt komputerowy np. z programów "Zdalna Szkoła" / "Zdalna Szkoła +", ALE SPRZĘT TEN ZWRÓCIŁY DO SZKOŁY i nie pozostaje on w dyspozycji dziecka, są uprawnione do aplikowania o sprzęt.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zobowiązane są do złożenia następujących dokumentów:

1. W przypadku uczniów niepełnoletnich: oświadczenie rodzica / opiekuna prawnego wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych oraz deklaracją udziału w projekcie (wymóg obowiązkowy).
  2. W przypadku pełnoletniego ucznia szkoły średniej: oświadczenie ucznia szkoły średniej wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych oraz deklaracją udziału w projekcie (wymóg obowiązkowy).
  3. W razie posiadania dokumentów potwierdzających fakt zatrudnienia członka rodziny w danym PPGR, można je dołączyć do wyżej wymienionego oświadczenia (wymóg nieobowiązkowy).

Plik zawierający pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania opublikowany przez Ministerstwo: faq_-_granty_ppgr_1510-3.pdf

Dokumenty można składać tylko do dnia 3 listopada 2021r. w sekretariatach szkół podstawowych
w Raszowej, Zalesiu Śl. oraz Leśnicy i Urzędu Miejskiego w Leśnicy, ul. 1 Maja , 47-150 Leśnica.

W przypadku pytań,  informacji w przedmiotowej sprawie udziela Kierownik Gminnego Zarządu Oświaty pani Agnieszka Nowak tel. 77 4048315 wew. 24

Wzory dokumentów

Deklaracja udziału      Oświadczenie rodzica     Oświadczenie ucznia, osoby pełnoletniej