21 czerwca uczniowie klas V udali się na wycieczkę (pielgrzymkę) wraz z Siostrami Służebniczkami z Leśnicy S. Anuncjatą i S. Janą pod opieką pani Eli K. i Joanny F. do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa Łagiewnik. Wędrowaliśmy śladami Św. Jana Pawła II.

W Wadowicach zwiedziliśmy m.in. Bazylikę, Muzeum Jana Pawła II. Mieliśmy okazję zobaczyć również Liceum do którego uczęszczał Święty. Oczywiście był czas na skosztowanie Papieskich Kremówek. Wczesnym popołudniem udaliśmy się do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie zwiedziliśmy Bazylikę, w której wielokrotnie modlił się Jan Paweł II jako mały chłopiec. Naszym uczniom bardzo spodobało się również Muzeum Misyjne.

Po obiedzie w McDonald udaliśmy się do Krakowa Łagiewnik by tam pomodlić się w Cudownej Kaplicy, gdzie S. Faustyna miała widzenie Jezusa Miłosiernego, weszliśmy również do Bazyliki, którą poświęcił papież Jan Paweł II oraz wjechaliśmy na wieżę widokową, z której podziwialiśmy panoramę Krakowa.

Pełni wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotną do Leśnicy. W autokarze Siostry przeprowadziły mini konkurs dotyczący wycieczki. Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat miejsc, w których przebywaliśmy oraz osoby Św. Jana Pawła II.

Uczniowie podziękowali również Siostrom, które zorganizowały jak powiedzieli nasi uczniowie wycieczkę hybrydową czyli po części wycieczkę a po części pielgrzymkę.

lagiewniki

Elżbieta K.