Do wakacji dzieli nas już tylko jeden mały krok, dlatego w trosce o bezpieczeństwo uczniów naszej szkoły odbyła się prelekcja na temat czyhających w tym czasie zagrożeń. Panowie strażacy pokrótce opowiedzieli o specyfice swojej pracy, obowiązkach, którym muszą podołać oraz odpowiedzialności za ludzkie życie. Opowiedzieli, na jakie niebezpieczeństwa jesteśmy narażeni i jak ich uniknąć lub sobie z nimi poradzić. Odbył się pokaz wozu strażackiego wraz z jego osprzętem, a także krótki kurs udzielania pierwszej pomocy przy użyciu fantoma i profesjonalnej aparatury. Następnie każdy uczestnik mógł wcielić się w rolę prawdziwego strażaka zasiadając w wozie strażackim, przymierzając odpowiednie stroje służące do pracy podczas akcji czy wypróbować działanie węża gaśniczego. Piękna pogoda sprzyjała temu wydarzeniu. Teraz możemy spokojnie zaczynać wakacje korzystając z wiedzy, którą przekazali nam panowie. Dziękujemy serdecznie za ciekawą i pouczającą lekcję. A uczniom naszej szkoły życzymy udanych, pełnych wrażeń, słonecznych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

P.S.

Straż