Co roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Opolu. Tak też było w bieżącym roku szkolnym.

Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego odbył się w październiku, wzięli w nim udział wszyscy chętni uczniowie z klas V- VIII, którzy rozwiązywali test leksykalno- gramatyczny. Dziesięciu najlepszych uczniów, którzy osiągnęli 85% poprawnych odpowiedzi, zostało zakwalifikowanych do etapu miejsko- gminnego, odbył się on 12.01.2022 w naszej szkole. W tym etapie uczestnicy zmagali się ze rozumieniem tekstu pisanego, testem gramatyczno-leksykalnym oraz zadaniami sprawdzającymi wiedzę z zakresu realioznawstwa (Niemcy, Śląsk Opolski). Aby zakwalifikować się do finału konkursu, trzeba było osiągnąć 85% poprawnych odpowiedzi. Taki wynik osiągnęły w naszej gminie dwie uczennice, wśród nich Dorota Ludwig z klasy VIII A.

16 lutego 2022 roku w Opolu odbył się finał tego konkursu, wzięło w nim udział 77 najlepszych uczniów z całego województwa. Część pisemna trwała 60 minut, obejmowała rozumienie tekstu ze słuchu, test gramatyczno-leksykalny, część druga to wypowiedź ustna, która trwała około 15 minut. Aby zdobyć tytuł laureata tego konkursu, trzeba było osiągnąć 85% poprawnych odpowiedzi. Tytuł ten zwalnia też ucznia z pisania egzaminu ósmoklasisty z języka niemieckiego.

Nasza uczennica spisała się wzorowo, zdobyła 90, 83% i znalazła się w gronie 46 laureatów tego konkursu. Bardzo się cieszymy i gratulujemy Dorocie tego sukcesu!

Ewelina K.