Już po raz 28 odbywa się Konkurs Recytatorski w języku niemieckim: “Młodzież recytuje poezję”, organizowany przez Towarzystwo Społeczno - Kulturalne na Śląsku Opolskim. Konkurs odbywa się co roku na czterech szczeblach: etap szkolny, etap gminny, etap rejonowy oraz finał wojewódzki, jest on przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Każdy uczestnik przygotowuje dwa wybrane przez siebie wiersze poetów niemieckich lub śląskich.

W dniu 08.03.2022 odbył się w naszej szkole szkolny etap tego konkursu, w którym wzięło udział 19 uczniów z klas I - VIII. Wszyscy uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie wiersze, a jury, w skład którego wchodzili nauczyciele języka niemieckiego wybrało najlepszych, którzy będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach miejsko - gminnych 11.03.2022 w Leśnickim Ośrodku Kultury i Rekreacji. Są to:

• z klas I-III: Zofia Sotor, Zuzanna Gwizdoń, Katarzyna Żyłka, Marcelina Muszkiet, Antonina Szaradowska, Dawid Wieczorek, Aneta Twardowska, Magdalena Galusek
  • z klas IV- VI: Łukasz Kilisz, Franciszek Ulrich, Alicja Prudło
  • z klas VII- VIII: Dorota Ludwig, Arthur Ploch i uczennnica klasy VIIB

Wszystkim życzymy powodzenia w następnym etapie konkursu i zakwalifikowania się do etapu rejonowego.

WhatsApp Image 2022 03 09 at 08.16.23