6AA9B72E EDC8 4618 AAA5 17AD659D794CW ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasa 8c zrealizowała projekt edukacyjny pt " Pan Tadeusz jako epopeja narodowa". Celem projektu było poznanie epopei narodowej, motywowanie uczniów do zdobywania wiedzy, zachęcanie do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej, propagowanie czytelnictwa, kształcenie umiejętności samodzielnego zdobywania informacji z różnych źródeł oraz uwrażliwienie na piękno ojczystej przyrody. W ramach projektu uczniowie brali udział w interesujących i pełnych niebanalnych rozwiązań lekcjach. Rozwiązywali zadania z materiałów edukacyjnych przygotowanych przez nauczyciela, dzięki którym między innymi mieli okazję poznać części szlacheckiego stroju, zwyczaje mieszkańców Soplicowa, a przede wszystkim z większym zainteresowaniem poznawali treść lektury „Pan Tadeusz”. Uczniowie świetnie wcielili się w rolę aktorów i odegrali koncert Jankiela.

" Pan Tadeusz jako epopeja narodowa" opiekun projektu: Mariola Browarska