Język polski nie jest nudny!

Udowodnili to uczniowie z klasy Vb, którzy śladami niezwykłych bohaterów magicznej krainy, przygotowując prace plastyczne związane z lektury„ Opowieści z Narnii : Lew, Czarownica i stara szafa”.

Wyjątkowa lekcja to doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni, kreatywności oraz przeniesienie się do świata omawianej lektury. Piątoklasiści przenieśli się więc do zimowej Narnii, a efekty swojej pracy zamieścili na gazetkach w holu szkoły. Był to projekt edukacyjny podsumowujący omawianej książki C.S. Lewisa, łączył znajomość treści książki z umiejętnościami plastycznymi. Uczniowie mieli do wyboru kilka tematów, więc powstały prace niebanalne, pomysłowe. Przy tego typu zadaniach uczniowie uczą się planowania pracy, poszukiwania i doboru materiałów, poprawnego i estetycznego prezentowania treści, mają też okazję wykorzystania swoich talentów z różnych dziedzin i z pewnością jest to dla nich ciekawsza forma od szkolnej klasówki.

Uczniowie klasy V b sami starali się dorównać autorowi książki, tworząc ciekawe opowiadania o swojej wizycie w zamku Białej Czarownicy albo o odwiedzinach rodzeństwa Peweusa w naszej szkole.

„Droga do Narnii ...”-opiekun projektu: Iwona Romanowska

931E14E7 CDC4 4354 AA90 4CC8404320A9