O tym, jak ważne jest czytanie i sięganie po lekturę od najmłodszych lat nie trzeba nikogo przekonywać. Nic więc dziwnego, że po usłyszeniu akcji wspólnego czytania na przerwie, postanowiliśmy wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Staramy się promować czytelnictwo i miłość do książek poprzez różne akcje, dlatego i tym razem nie zawahaliśmy się. W ramach NPRCZ ważnym wydarzeniem zorganizowanym w naszej szkole w ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych w październiku, a dokładniej 25 października, było uczestnictwo naszej szkoły w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pod hasłem "Przerwa na czytanie". Wydarzenie to odbyło się również w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Uczniowie czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. Czytano w salach lekcyjnych, na szkolnych korytarzach oraz w bibliotece. Czytała cała społeczność naszej szkoły. Czytaliśmy to co lubimy, bo to sprawia nam przyjemność. Akcja miała na celu: promocję czytelnictwa, integrację środowiska lokalnego oraz zachęcenie słuchaczy do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Dziękujemy wszystkim bardzo gorąco za aktywny udział w tej ważnej i potrzebnej akcji.

Cel został osiągnięty. #przerwanaczytanie #Cała Polska czyta dzieciom

F4B9ED67 CD3D 4CC9 89B4 F52F88508504