„Czytanie książek

to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To choć zwykły dzień, w tym roku przypadający w sobotę, to jest to święto wszystkich czytelników i ludzi związanych z książką i pisaniem. To święto książki wywodzi się z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku.

W poniedziałek w naszej bibliotece obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Uczniowie, którzy odwiedzili czytelnię brali udział w licznych konkursach, quizach związanych z książką i czytelnictwem. Oglądali animowany film pt. „Jak powstaje książka”. Młodsze dzieci wysłuchały opowiadania czytanego przez koleżankę oraz stworzyły swoje własne książeczki. Starsi uczniowie stworzyli wspólną książkę z lat spędzonych razem w szkole.

Książka