9 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z poetką Grażyną Nowak.

Pani Grażyna sama nie mówi o sobie, że jest poetką. Wobec osób takich jak ona, woli określenie z Angory "wierszokleci". Pierwsze wiersze napisała jeszcze jako nastolatka, pod wpływem poezji romantyków, gdy sama przeżywała pierwszą miłość.

Minęły lata zanim wróciła do twórczości. Mieszkając w Irlandii pracowała z dziećmi. To wtedy powstał wiersz o ośle i próba przetłumaczenia z języka angielskiego na polski.

Dziś Pani Grażyna Nowak, mieszkanka Strzelec Opolskich, ma na koncie dwa tomiki. Podczas spotkania najmłodsi przekonali się, że książki nie tylko uczą i bawią, ale pomagają nam także zrozumieć świat. Poetka na przykładzie swoich książek pokazała dzieciom, że w odkrywaniu świata i spełnianiu marzeń ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia, którą najlepiej możemy rozwijać właśnie poprzez czytanie.

Na zakończenie można było zakupić tomik wierszy ze specjalną spersonalizowaną dedykacją.

Grano