W dniu 19 września klasa 7 pod opieką p. psycholog Olgi Goliszewskiej brała udział w programie edukacyjnym realizowanym w ramach NPRCz dotyczących metod szybkiego i skutecznego zapamiętywania. Uczniowie poznali mnemotechniki, dzięki którym w bardzo efektywny sposób będą mogli przygotowywać się do zbliżających się sprawdzianów czy egzaminów rozwijając przy tym swoją pamięć, kreatywność i koncentrację. Mnemotechniki, to sposoby na szybkie zapamiętywanie poprzez wykorzystanie w odpowiedni sposób skojarzeń, opowieści czy rysunków. Uczniowie mieli okazję wykorzystać zbiory biblioteki szkolnej, dzięki współpracy z biblioteką. Podczas prezentowanych ćwiczeń wykorzystano lektury szkolne oraz wybrane przez uczniów książki rozrywkowe zakupione w ramach NPRCz. Zajęcia odbyły się w ciekawej formie dzięki udostępnieniu tablicy multimedialnej i krótkich filmików. Dzięki formie warsztatowej zajęć uczniowie z pewnością będą mogli wykorzystać poznane metody nie tylko do zapamiętywania szkolnej wiedzy.

Mnemo