W dniu 16.11.2022 r. odbyło się spotkanie dla rodziców nt. „Jak wspierać dzieci i młodzież w kryzysie" z przedstawicielami Ośrodka Środowiskowej Pomocy Psychologicznej i Psychoterapeutycznej w Krapkowicach. Zaproszeni goście- p. Małgorzata Mielnicka oraz p. Karolina Kowalczyk- poruszyli takie tematy jak depresja wśród dzieci i młodzieży. Panie opowiedziały nam o najczęstszych przyczynach obniżonego nastroju, jak na co dzień możemy wspierać nasze dzieci i budować w nich poczucie własnej wartości oraz w jaki sposób reagować na niepokojące sygnały wysyłane przez dzieci.
Spotkanie odbyło się w przyjemnej atmosferze, a specjaliści w bardzo praktyczny sposób pokazali nam jak ważna jest postawa rodziców i nauczycieli w rozpoznawaniu wielu twarzy depresji. Po części ogólnej zainteresowane osoby mogły skorzystać z indywidualnych konsultacji z zaproszonymi gośćmi.
Organizatorem spotkania był szkolny psycholog - p. O. Goliszewska.

terp