12 maja 2022 r. uczniowie klas Ia,b oraz III a,b udali się na wycieczkę w kierunku opolskiego ZOO. Wyjazd był zwieńczeniem realizowanej w naszej szkole innowacji "Alfabetyczny Atlas Zwierząt", której celem było wzbudzenie zainteresowania światem fauny oraz uświadomienie potrzeby dbania o środowisko naturalne i ekologię. Realizowane zajęcia były bardzo ciekawe, każdy uczestniczył w nich bardzo aktywnie. Uczniowie wzbogacali swoją wiedzę oraz umiejętności z zakresu edukacji przyrodniczej, niecierpliwie czekając na kolejne zajęcia (ochoczo przygotowywali prezentacje na temat zwierząt zaczynających się na kolejne litery alfabetu, z pasją opowiadając o nich kolegom). Podczas realizacji projektu dzieci poznawały ciekawostki z życia zwierząt żyjących na różnych kontynentach, a zdobytą wiedzą mogły wykazać się właśnie podczas zwiedzania ZOO, przy okazji oglądając gatunki w realu. Korzystając z okazji zwiedziliśmy po drodze Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach, co doskonale wpisało się w realizację ostatnich tematów lekcji. Uczniowie oglądali dawne domostwa i zagrody, zapoznały się z pracą kowala, prządki i kroszonkarki (przy okazji samodzielnie wykonując poszczególne elementy pracy), odbyły lekcję w pradawnej szkole. Oj, emocji w tym dniu było sporo!  Podczas wyjazdu pogoda nas rozpieszczała, wprawiając w doskonały humor. Dzieci wróciły do domu z nowym bagażem doświadczeń, które z pewnością trwale zapiszą się w ich pamięci. Wyjazd został dofinansowany przez Radę Rodziców.

P.Sitnik

Aaz