17.05.2022 r. w Teatrze Ekostudio w Opolu odbył się już XXVIII finał Konkursu Recytatorskiego: “Młodzież recytuje poezję”. Wzięły w nim udział dwie nasze uczennice: Amelie Sitnik z klasy IVB i Dorota Ludwig z klasy VIIIA, które przebrnęły przez eliminacje szkolne, gminne i rejonowe.

W jury zasiedli:

dr hab Daniela Pelka – Profesor Uniwersytetu Opolskiego Wydziału Filologicznego

dr Marek Sitek – wykładowca Uniwersytetu Opolskiego Wydziału Filologicznego

Monika Wójcik-Bednarz – kierownik Biblioteki Austriackiej w Opolu

dr Beata Giblak – wykładowca PWSZ w Nysie

Każdy z uczestników recytował jeden wiersz wskazany przez organizatorów, w poprzednich etapach uczestnicy mieli przygotowane dwa wiersze. Obie uczennice spisały się na medal. Dorota Ludwig, która w tym roku szkolnym jest niesamowita i osiąga sukcesy we wszystkich konkursach z języka niemieckiego i tym razem była niepokonana i zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii, recytując wiersz Roberta Renicka: “Vom schlafenden Apfel”. Gratulujemy i bardzo się cieszymy z tego kolejnego sukcesu.
kn3