W dniu 04.04.2022 siedmiu naszych uczniów, którzy przebrnęli przez eliminacje miejsko- gminne, wzięło udział w rejonowym etapie Konkursu Recytatorskiego: "Młodzież recytuje poezję" w Cisku. Byli to: w kategorii uczniów klas IV- VI: Amelie Sitnik, Alicja Prudło, Łukasz Kilisz i Franciszek Ulrich, w kategorii uczniów klas VII- VIII: uczennica klasy VII, Arthur Ploch i Dorota Ludwig.

Eliminacje rejonowe odbyły się w pięciu miejscowościach, a jury spośród 333 uczniów zgłoszonych zakwalifikowało 75 osób do finału konkursu, który odbędzie się 17.05.2022 o godz. 10.00 w Teatrze Ekostudio przy ulicy Armii Krajowej 4 w Opolu. Bardzo miło nam poinformować, iż w finale wystąpią także nasze uczennice: Amelie Sitnik z klasy IVB i Dorota Ludwig z klasy VIIIA.
W dniu 31.03.2022 roku w Opolu w siedzibie RCRE odbył się także regionalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego: "Lust auf Lesen?", który jest organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. W eliminacjach wzięli udział nasi uczniowie, którzy przeszli etap szkolny: Emilia Jastrzembska kl. VIIA, Dorota Ludwig kl. VIIIA, Alexander Pordzik kl. VIIIA, Adam Mincer kl. VIIIB, Paweł Mikołasz kl. VIIIC. Wszyscy uczestnicy zmagali się z testem sprawdzającym wiadomości i umiejętności uczniów w zakresie sprawności językowych i realioznawstwa dotyczącego Szwajcarii. Również w tym konkursie nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze, wszyscy osiągnęli wynik powyżej 80% poprawnych odpowiedzi, Emilia Jastrzembska zajęła czwarte miejsce, Dorota Ludwig piąte miejsce. Zgodnie z regulaminem Komitet Główny ustala listę uczniów zakwalifikowanych do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w Warszawie. Liczymy, że nasi uczniowie znajdą się wśród tej setki najlepszych.

niemiecki

E.Kilisz