Uczniowie klas 2 i 3 wyruszyli na swoją pierwszą górską zieloną szkolę, przebywały w części zdrojowej Dusznik. Miasto to słynie z lecznictwa uzdrowiskowego i wykorzystywaliśmy wszystkie jego uroki i zalety, pijąc zdrowotną wodę i podziwiając piękne krajobrazy. Dzielni wędrowcy zdobyli korony Gór Orlickich - Orlicę i Stołowych - Szczeliniec Wielki, pokonując ponad 20 km. W Zieleńcu wszystkim podobały się wyciągi narciarskie, które niestety były nieczynne. Podczas górskich wędrówek przewodnicy opowiedzieli nam wiele ciekawych legend związanych z odwiedzanymi miejscami. W Muzeum Papiernictwa poznaliśmy historię jego powstania i każdy mógł własnoręcznie wykonać papier czerpany, który zabraliśmy na pamiątkę. Nielada atrakcją okazał się pobyt w aqua parku w Kudowie Zdroju. Tam też odwiedziliśmy pijalnie wód mineralnych. Pomimo wielu atrakcji, nie zapomnieliśmy o lekcjach, które odbywały sie w różnych porach dnia. W drodze do domu zwiedziliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku. Pobyt na zielonej szkole okazał się super, a wszyscy uczestnicy już planują kolejny wyjazd.

OrlicaDuszniki
SzczeliniecPapier