12 października obchodzimy Dzień Bezpiecznego Komputera. To dobra okazja, by przypomnieć o podstawowych zasadach, które pomogą nam chronić naszą prywatność, dane osobowe. Liczba cyberprzestępstw cały czas rośnie, warto więc wiedzieć, jak się przed nimi bronić. Pierwszy raz obchodzono go w 2004 roku, a jego honorowym patronem jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Jego celem jest informowanie o zagrożeniach płynących z sieci oraz promowanie bezpieczeństwa informatycznego. Grupą wymagającą szczególnej ochrony są dzieci, które poza gromadzeniem informacji potrzebnych do nauki, kontaktują się ze swoimi znajomymi, grają w gry dostępne na platformach, mając w ten sposób dostęp do treści, które nie zawsze skierowane są do nich. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego korzystania z komputera.

Dbk