W ramach projektu NPRCz w klasie 1a został zrealizowany projekt edukacyjny: Spotkanie z bohaterami "Plastusiowego pamiętnika". Projekt miał za zadanie wprowadzenie dziecka w świat literatury, a także zwrócenie uwagi, że w życiu człowieka jest zawsze miejsce na książkę. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat. Dzięki rodzicom, rodzeństwu i dziadkom pojawiają się w naszym życiu już bardzo wcześnie i zostają z nami często na zawsze. Dlatego bohaterowie z bajek są bardzo często dla wielu z nas dobrymi przyjaciółmi. Bibliotekarka przedstawiła uczestnikom literaturę dla dzieci zakupioną w ramach realizacji Narodowego Projektu Rozwoju Czytelnictwa. Bajkowe postacie licznie pojawiły się na kartach tych książek. Uczennice klasy VI czytały fragmenty książki Plastusiowy pamiętnik. Jest to utwór dla dzieci, autorstwa Marii Kownackiej. Po raz pierwszy był zamieszczony w „Płomyczku” (2 września 1931), a jako książka ukazał się w 1936. Opowiada o Plastusiu – ludziku z plasteliny – ulepionym przez pierwszoklasistkę Tosię. Uczniowie chętnie wypowiadali się na temat przeczytanego utworu literackiego. Były pogadanki, odpowiedzi na zadawane przez prowadzącego pytania dotyczące przeczytanego teksu. Następnie klasa zobaczyłą film edukacyjny "Plastusiowy pamiętnik" a na zakończenie wykonały prace plastyczną, którą był Plastuś z plasteliny. Dzieci wyszły z biblioteki uśmiechnięte i z nowym przyjacielem w piórniku.