foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dzisiaj w naszej szkole było bardzo zielono i wesoło, a to dlatego, że obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Celem obchodów tego święta jest przybliżenie uczniom zagadnień związanych z kulturą, tradycją i historią Irlandii. Zgodnie z legendą, Św. Patryk użył trójlistnej koniczyny do wytłumaczenia dogmatu Trójcy Świętej, co ostatecznie stało się symbolem i początkiem chrystianizacji Irlandii. W dawnych czasach na dzień Św. Patryka wierni zrywali trójlistną koniczynę i przypinali ją sobie do ubrania – tradycja ta trwa po dzień dzisiejszy. Kolor zielony od zawsze był kojarzony z Irlandią ze względu na jej przyrodnicze bogactwo – zieloną roślinność, w którą ten kraj obfituje. Chociaż jest to narodowe religijne święto Irlandii, celebruje się je obecnie w wielu krajach. Z tej okazji w głównym holu powstała gazetka zawierająca wiele ciekawych informacji oraz symboli związanych z tym świętem, zadania z kodami QR, a uczniowie przyszli ubrani w odcieniach zieleni. Każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie jako skrzat Leprechaun w naszej fotobudce.Młodsze dzieci otrzymały kodowanki oraz kolorowanki. Happy St. Patrick’s Day! Szczęśliwego dnia Św. Patryka!

 

 

20230317 150014

Za kilka dni cały świat opanuje mundialowa gorączka. Już teraz piłkarskie święto zawładnęło myślami niejednego kibica. A gdyby tak przelać je na papier? I dodatkowo połączyć przyjemne z pożytecznym? Serwis edukacyjny Dyktanda.plproponuje taką możliwość, organizuje bowiem konkurs w piłkarskim klimacie! 

3D5ABB9E C57F 4ECC 9400 28F43955DE83 

W ramach projektu NPRCz w klasie 1a został zrealizowany projekt edukacyjny: Spotkanie z bohaterami "Plastusiowego pamiętnika". Projekt miał za zadanie wprowadzenie dziecka w świat literatury, a także zwrócenie uwagi, że w życiu człowieka jest zawsze miejsce na książkę. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat. Dzięki rodzicom, rodzeństwu i dziadkom pojawiają się w naszym życiu już bardzo wcześnie i zostają z nami często na zawsze. Dlatego bohaterowie z bajek są bardzo często dla wielu z nas dobrymi przyjaciółmi. Bibliotekarka przedstawiła uczestnikom literaturę dla dzieci zakupioną w ramach realizacji Narodowego Projektu Rozwoju Czytelnictwa. Bajkowe postacie licznie pojawiły się na kartach tych książek. Uczennice klasy VI czytały fragmenty książki Plastusiowy pamiętnik. Jest to utwór dla dzieci, autorstwa Marii Kownackiej. Po raz pierwszy był zamieszczony w „Płomyczku” (2 września 1931), a jako książka ukazał się w 1936. Opowiada o Plastusiu – ludziku z plasteliny – ulepionym przez pierwszoklasistkę Tosię. Uczniowie chętnie wypowiadali się na temat przeczytanego utworu literackiego. Były pogadanki, odpowiedzi na zadawane przez prowadzącego pytania dotyczące przeczytanego teksu. Następnie klasa zobaczyłą film edukacyjny "Plastusiowy pamiętnik" a na zakończenie wykonały prace plastyczną, którą był Plastuś z plasteliny. Dzieci wyszły z biblioteki uśmiechnięte i z nowym przyjacielem w piórniku.
Jak co roku w naszej szkole odbył się konkurs szkolny na Najlepszego Czytelnika Roku. Cele konkursu: promocja czytelnictwa jako źródła prawidłowego rozwoju człowieka. Zasady konkursu: – konkurs czytelniczy, w którym podstawą do rozpatrywania jest ilość wypożyczonych i przeczytanych książek, ale też kultura osobista czytelnika – konkurs ma charakter otwarty i każdy czytelnik, czyli uczeń zapisany do biblioteki, wypożyczający systematycznie książki z różnych dziedzin życia, jest pretendentem do zdobycia tytułu Najlepszego czytelnika roku. „Najlepszym czytelnikiem roku szkolnego 📖2021/2022 została Magdalena z kłady 3a 👏👏

0B22A1B8 D7EC 47DD A4E8 C5E4271451C6

e dziennik

Co zagraża dzieciom na wsi?

MK certyfikat 184

2024 Copyright SP Leśnica Rights Reserved