Jednym z najważniejszych zadań biblioteki szkolnej jest popularyzacja książek i ich twórców poprzez organizację spotkań autorskich. Spotkania te maja już ugruntowana rolę w bibliotece, a pozytywne efekty są nie do przecenienia. Bezpośredni kontakt z autorami uczy świadomego odbioru literatury, pogłębia wrażliwość i stanowi inspirację do czytania. Spotkanie autorskie z Panią Grażyną zorganizowała Pani Patrycja Sitnik w ramach Narodowego Projektu Rozwoju Czytelnictwa. Pisarka bardzo szybko nawiązała wspaniały kontakt z dziećmi, które uważnie słuchały jej opowieści o różnych rodzajach książek i o książkach, które ona sama napisała (lub właśnie pisze). Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, co tak naprawdę stało się inspiracją do tworzenia książeczek dla dzieci i młodzieży, pani Grażyna przeczytała też zgromadzonym fragmenty swoich opowiadań umiejętnie prowadząc przy tym dyskusję na trudne dla najmłodszych tematy.

E3176C62 813E 44EB B32B 16C61BCA9E26