W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasa VI b zrealizowała projekt edukacyjny pt. "W tajemniczym ogrodzie". Był on poprzedzony omówieniem powieści F. Burnett na lekcjach języka polskiego.

Celem projektu było nie tylko rozwijanie czytelnictwa, ale także rozwój umiejętności pisania, redagowania dłuższych form wypowiedzi pisemnych. W związku z tym szóstoklasiści wykorzystali swoją wiedzę na temat powieści "Tajemniczy ogród" tworząc opowiadania o swoim spotkaniu z bohaterem książki. Najciekawsze prace oceniano w konkursie literackim, a ich autorów nagrodzono dyplomami i pamiątkami rzeczowymi. Książka uczy ona samodzielności, prawdziwej przyjaźni, miłości do przyrody, szacunku do pracy.

Poza tym uczniowie klasy 6b tworzyli prace plastyczne przedstawiające to, jak wyobrażają sobie książkowy ogród, redagowali jego opis oraz opisy miejsc, które najbardziej ich zachwycają i urzekają swoim pięknem.

"W tajemniczym ogrodzie"- opiekun projektu: Iwona Romanowska

FE07F5B7 FD11 4DE3 A7EB D03FF43C3525