W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasa 2 b zrealizowała projekt edukacyjny pt. "Dzieci z Bullerbyn". Dzieci z Bullerbyn to powieść, która pokazuje czytelnikom, jak wyglądało życie dzieci mieszkających na wsi w latach 40./50. XX wieku. Było to życie pełne obowiązków i pracy, ale widzimy, że dla małych bohaterów nie są one ciężarem, ponieważ wszystkie swoje zadania wykonują chętnie i z uśmiechem, ciesząc się, że mogą pomagać rodzicom. Wiedzą, że ich praca jest nie tylko konieczna, ale przede wszystkim pożyteczna i służy innym. Mają także mnóstwo czasu na zabawy i dziecięce psoty, które umacniają przyjaźń między nimi. Oczywiście zdarza im się pokłócić i obrazić, ale ponieważ ta przyjaźń jest bardzo ważna w ich życiu, nigdy nie trwa to długo. Powieść pokazuje także współczesnym czytelnikom, jak żyło się dawniej, ponad pięćdziesiąt lat temu, gdy nie było jeszcze telewizji, komputerów, internetu. Możemy się dowiedzieć, jak wtedy bawiły się dzieci, jak spędzały czas wolny, ale także zobaczyć, jak obchodzono wówczas święta - Boże Narodzenie, Wielkanoc, Noc Świętojańską, niektóre zwyczaje nie zmieniły się do dziś, ale niektórych już nie znamy, dlatego jest to bardzo ciekawe. Uczniowie klasy IIb realizowali projekt edukacyjny na podstawie książki Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn". Po wcześniejszym zapoznaniu się z historią dzieci mieszkających w małej wiosce Bullerbyn, zadaniem uczniów było stworzenie plakatu, przedstawiającego Zagrodę Środkową, Zagrodę Północną lub Zagrodę Południową, które zamieszkiwali bohaterowie powieści. Drugoklasiści świetnie poradzili sobie z tym zadaniem.

Projekt edukacyjny "Dzieci z Bullerbyn"- opiekun projektu Bożena Kozłowska

2A562839 04EF 41A5 8BED E6DB4ED41FC9