Pierniki

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Uczniowie klasy I a postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły.

W dniu 5 grudnia 2022 roku w szkole miało miejsce pieczenie świątecznych pierników przez uczniów klasy I a. W miłej i nieco gwarnej atmosferze uczniowie przygotowali ciasto, podzielili się na grupy odpowiedzialne za poszczególne zadania: wałkowanie ciasta, wycinanie pierników.

Po ostygnięciu pierniczków uczniowie zabrali się za dekorowanie. Pomysłów na najpiękniej udekorowany piernik było tysiące.

Uczniowie z zajęć wychodzili bardzo zadowoleni, ponieważ mieli okazję nauczyć się w praktyce jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia piec pyszne pierniki.

Beata Lissok

Piernik