8 listopada br. klasy I a i I b były na wycieczce w Gospodarstwie Agroturystycznym w Staniszczach Małych. Dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach w Zagrodzie Edukacyjnej. Uczniowie poznali, czym jest wieś i gospodarstwo rolne w innym wymiarze – jako miejsce atrakcji, rozrywki, odpoczynku i aktywności. Poznały uroki tego nietypowego gospodarstwa, którego głównym zajęciem jest edukacja poprzez działanie i zabawę w różnych formach, treściach i metodach. Miały okazję poznać specyfikę pracy w gospodarstwie, zwiedzić zagrodę i zobaczyć zwierzęta hodowlane, upiec samodzielnie chleb, zrobić kukiełkę z kukurydzy, wykopać ziemniaki w polu, przejść przez labirynt kukurydzy czy wydoić samodzielnie (sztuczną) krowę. A to wszystko pod czujnym okiem Pań instruktorek. Oczywiście był też czas na zabawę – skoki na trampolinie, jazda na gokartach oraz inne atrakcje dostępne na placu zabaw. Na sam koniec mieliśmy okazję zjeść pieczone kiełbaski i ziemniaki z ogniska, które swym wyglądem i zapachem zachęcały do konsumpcji. Opiekunami wyjazdu były panie: P. Sitnik i B. Lissok.

Pati