Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych uczniów w poczet uczniów Szkoły Podstawowej  w Leśnicy. 17 października 2022 r. o godzinie 9.00 wsali gimnastycznej odbyło się Ślubowanie Klas Pierwszych i Pasowanie na Ucznia w gronie zaproszonych gości: pani dyrektor- Barbary Górnej, pana Burmistrza- Łukasza Jastrzembskiego, pani dyrektor przedszkola- Gabrieli Tischbierek, przewodniczącej RR – pani Krystyny Deko, rodziców pierwszoklasistów, nauczycieli uczniów klas II – III oraz przedszkolakówUczniowie klasy pierwszejprzedstawili uroczysty program okolicznościowy, w którym to wykazali się zdobytą wiedzą i umiejętnościami. Do uroczystości przygotowywali się od początku roku szkolnego bardzo sumiennie. Odświętnie ubrani i przystrojeni w czapeczki z imionami  recytowali wiersze i śpiewali piosenki o życiu szkolnym, ojczyźnie, o właściwym i bezpiecznym zachowaniu w różnych sytuacjach życia codziennego oraz szkolnego.

Było miło, radośnie i przyjaźnie !

W trakcie ślubowania uczniowie zobowiązywali się do pilnej nauki, dbania o dobre imię szkoły, szacunku dla nauczycieli i miłości do ojczyzny. Ślubowali z honorem na Sztandar Szkoły. Pani dyrektor szkoły wraz z wice-dyrektor – panią Bożeną Kozłowską dokonały aktu pasowania na ucznia dotykając ozdobnym ołówkiem lewego ramienia każdego ucznia. Wszystkie dzieci zostały przyjęte do społeczności szkolnej. Panie wychowawczynie wręczyły im pamiątkowe dyplomy oraz kuferki matematyczne. Na zakończenie zaproszeni goście zabrali głos zwracając się do dzieci i ich rodziców oraz składali życzenia. Program artystyczny przygotowały wychowawczynie: pani Beata Lissok oraz pani Patrycja Sitnik przy pomocy uczennic klasy VIII b: Zuzanny Biało i Mileny Stopyry.