Tradycyjnie 11 listopada obchodzimy dzień św. Marcina. W tym dniu późnym popołudniem odbywa się w Leśnicy zawsze przemarsz z lampionami i spotkanie ze św. Marcinem w Parku Miejskim.

Podczas tego święta, które odbyło się w stodole, uczniowie klas IV a, V a i V b wraz z nauczycielami języka niemieckiego, zaprezentowali przedstawienie obrazujące legendę o świętym Marcinie, wiersz i piosenki o tym świętym. Wystąpiły także leśnickie przedszkolaki oraz o świętym opowiedział ksiądz wikary Marcin Fikus.

Wszyscy obecni zostali poczęstowani pysznymi rogalikami, ciepłymi napojami, przygotowanymi przez organizatorów: koło DFK w Leśnicy, Burmistrza Leśnicy, LOKIR oraz zarządy osiedli nr 1 i 2.

Już po raz szósty podczas święta nasi uczniowie zbierali datki na naszego kolegę Idrissę z Burkina Faso, w ramach akcji: “Dać im nadzieję”. Udało nam się zebrać 1066,29 zł i 10 Euro. Bardzo się cieszymy, że tak wielką sumę zebraliśmy, a wszystkim ofiarodawcom dziękujemy!

marcin