Uczniowie klas 4a i 4 b odbyli kolejną wspólną wycieczkę. W ramach programu „Bezpieczna Akademii Rozwoju Leśniczan"- aktywne spędzanie czasu jako zapobieganie uzależnieniom i nałogom, wybraliśmy się na Dolny Śląsk, gdzie zwiedziliśmy jedną z największych atrakcji pruską twierdzę Srebrna Góra. Pani przewodnik, przebrana za pruskiego żołnierza, oprowadziła nas po potężnym obiekcie Donjon, jednym z najciekawszych przedstawicieli fortyfikacji nowożytnych. Poznaliśmy, jak wyglądało życie pruskiego żołnierza i służba w wojsku. Następnie przeszliśmy do Fortu Spitzberg, gdzie polski żołnierz opowiedział nam o historii obiektu oraz oprowadził tajnymi przejściami po forcie. Dzień był bardzo udany i na pewno pogłębiliśmy wiedzę z zakresu historii.
Dzień drugi to rozwijanie zainteresowania środowiskiem przyrodniczym, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem. Po smacznym śniadaniu wyruszyliśmy w kierunku Gór Stołowych. Pokonaliśmy ponad 600 schodów i znaleźliśmy się na szczycie Szczelińca. Wspaniałe widoki i ciekawe opowieści przewodnika, wynagrodziły zmęczenie 😊
Szczęśliwi wróciliśmy wieczorem do Leśnicy.

wycieczka4

Maria Z.