21 marca uczniowie naszej Szkoły przywitali Wiosnę. W tym roku hasłem przewodnim tego dnia było: „Bezpieczna Szkoła bez Nałogów – Dzień Przyjaźni

Uczniowie wykonywali plakaty oraz układali wiersze dotyczące życia bez nałogów oraz przyjaźni. W tym roku Dzień Przyjaźni miał szczególny wymiar. Wraz z naszymi uczniami pracowali ich nowi koledzy i koleżanki z Ukrainy, którzy od pewnego czasu są naszymi uczniami.

Materiały potrzebne do wykonania prac zostały zakupione przez panią Dyrektor Barbarę Górną z Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zapobiegania Narkomanii.

Dzieła naszych uczniów zostały zawieszone na parapetach okien szkolnych korytarzy.

W trakcie pracy uczniowie przygotowywali w klasach drobne przekąski: gofry lub owocowe jogurty, sałatki owocowe.

Klasy w czasie Pierwszego Dnia Wiosny gościły również panią z Parków Krajobrazowych w Górze św. Anny, naszą panią Pielęgniarkę oraz Panią Inspektor Ochrony Danych Osobowych (IODO). Wszystkie te panie przeprowadziły w klasach krótkie prelekcje.

Prelekcja odnośnie danych osobowych była częścią programu „Twoje dane – Twoja sprawa”, który w naszej szkoły realizowany jest pod opieką pani Lucyny Twardowskiej.

Klasy 1-3 natomiast pojechały pod opieką swoich wychowawców do kina Helios w Kędzierzynie na film p.t. „To nie wypanda”

Uczniowie zarówno ci młodsi jak i starsi byli bardzo zadowoleni z tej formy powitania Pani Wiosny.

wiosna

Elżbieta K.