Dnia 21 marca 2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny oraz Dzień Przyjaźni.
O wpół do dziewiątej zaczęła się pierwsza część artystyczna wykonana przez uczniów klas trzecich. Pierwsze przedstawienie pt. ,,Brzydkie Kaczątko" w wykonaniu klasy 3a okazało się niezwykle ciekawe, nawet gdy ktoś znał historię tego kaczątka. W trakcie przedstawienia nasi młodsi koledzy wykonali przeróżne tańce oraz scenki, które zachwycały widownię, ale balet i polonez wykonany na końcu przedstawienia zadziwił wszystkich. Dziewczynki zachwyciły swoją gracją, a chłopcy powagą. Drugie przedstawienie okazało się zupełnie inne, choć tak samo interesujące i ciekawe jak wcześniejsze. Klasa 3b pokazała nam w swoim przedstawieniu, że naprawdę warto dbać o środowisko, a szczególnie o miejsca, gdzie mieszkają zwierzęta. Nigdy nie spodziewałabym się, że tak zainteresują mnie te dwa występy trzecioklasistów, lecz muszę przyznać, że były naprawdę fajne i koniec zawsze był wesoły. Po tych dwóch bardzo zadziwiających przedstawieniach wszyscy wybraliśmy się do klas, gdzie robiliśmy różne zdrowe posiłki z owoców i warzyw. W całej szkole pachniało kanapkami, szaszłykami z owoców, sokami, sałatkami z owoców i z warzyw oraz goframi przyozdobionymi dużą ilością owoców. Wszyscy świetnie się bawiliśmy przy robieniu tych smakołyków. O jedenastej zeszliśmy z powrotem na dużą salę gimnastyczną, gdzie odbyło się przedstawienie pt. ,,Mały Książę" w wykonaniu klasy 5b. Przedstawienie było zupełnie inne niż występy wcześniejsze. Znalazło się w nim miejsce na piosenki, cytaty o przyjaźni, jak i scenka o szukaniu przyjaciół. Można było podziwiać taniec naszych koleżanek z klasy piątej oraz wysłuchać świetnie zaśpiewanych piosenek o przyjaźni.
Ten dzień był naprawdę ekscytujący i pełen wrażeń dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Myślę, że repertuar był naprawdę ciekawy i ani trochę nudny.
Michalina Hytrek klasa VIa