Uczniowie klas IV-V szkół podstawowych zaprezentowali się w czwartek 14 marca podczas Miejsko-Gminnego Turnieju Recytatorskiego. Młodych recytatorów oceniało jury w składzie: Edyta Gola, Ewa Cybulska, Danuta Kolender, Berthold Malik.

Organizatorem konkursu był Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji, a odbył się on gościnnie w kameralnej sali koncertowej Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Leśnicy. Konkurs prowadziła Grażyna Kulpa.

Komisja po wysłuchaniu interpretacji utworów poetyckich w wykonaniu uczestników postanowiła przyznać następujące miejsca:

Klasy IV:

miejsce I: Milena Stopyra, Daniela Czeczor, Emilia Kotyl, Jakub Sowiński

miejsce II: Paulina Polewka, Tymoteusz Szopa

miejsce III: Marta Szaradowska, Julia Twardowska, Aleksandra Witkowska

wyróżnienia: Anna Deko, Emilia Jastrzembska, Klaudia Schutzmeier, Emilia Sitnik, Milena Sitnik, Paulina Wieczorek, Hanna Doszko, Milena Jelito, Bartosz Warzecha, Marta Warzecha.

Klasy V:

miejsce I: Anna Bloch, Luiza Plachetka

miejsce II: Weronika Kwoczała, Martyna Bochynek, Anna Halenka

miejsce III: Alicja Dolatowska, Maria Swoboda

wyróżnienia: Zofia Bilińska, Natalia Gnielka, Vanessa Imiela, Krzysztof Kroker, Patryk Makosz, Mateusz Tiszbierek, Piotr Gasz, Kacper Gołaś, Paweł Kruczek, Alexander Pordzik, Adam Kulig, Filip Mirek, Wiktoria Feluks, Joanna Janda, Małgorzata Sobczak.

Źródło: LOKiR Leśnica