Uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych oraz gimnazjum zaprezentowali się we wtorek 19 marca podczas Miejsko-Gminnego Turnieju Recytatorskiego. Młodych recytatorów oceniało jury w składzie: Edyta Gola, Berthold Malik, Elżbieta Dziak.
Organizatorem konkursu był Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji, a odbył się on gościnnie w auli Publicznego Gimnazjum w Leśnicy. Konkurs prowadziła Grażyna Kulpa.
Komisja po wysłuchaniu interpretacji utworów poetyckich w wykonaniu uczestników postanowiła przyznać następujące miejsca:
Klasy VI:
I miejsce – Sara Koppa
II miejsce – Aleksandra Kozołup, Martyna Rigol
III miejsce – Julianna Bąk
Wyróżnienia – Paulina Kochan, Alicia Mnich, Alicja Muszkiet, Julia Gamża
Klasy VII:
I miejsce – Julia Mincer, Joanna Nawara
II miejsce – Wiktoria Sobota
Klasy VIII:
I miejsce – Emilia Paczosa
II miejsce – Karolina Cedzich
Jury postanowiło, że na eliminacje rejonowe w Strzelcach Opolskich pojadą następujące osoby: Sara Koppa, Julia Mincer, Joanna Nawara, Emilia Paczosa.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali poczęstunek, pamiątkowe dyplomy i książki.
Źródło: LOKiR Leśnica
Uczniowie klas IV-V szkół podstawowych zaprezentowali się w czwartek 14 marca podczas Miejsko-Gminnego Turnieju Recytatorskiego. Młodych recytatorów oceniało jury w składzie: Edyta Gola, Ewa Cybulska, Danuta Kolender, Berthold Malik.
Organizatorem konkursu był Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji, a odbył się on gościnnie w kameralnej sali koncertowej Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Leśnicy. Konkurs prowadziła Grażyna Kulpa.
Komisja po wysłuchaniu interpretacji utworów poetyckich w wykonaniu uczestników postanowiła przyznać następujące miejsca:
Klasy IV:
miejsce I: Milena Stopyra, Daniela Czeczor, Emilia Kotyl, Jakub Sowiński
miejsce II: Paulina Polewka, Tymoteusz Szopa
miejsce III: Marta Szaradowska, Julia Twardowska, Aleksandra Witkowska
wyróżnienia: Anna Deko, Emilia Jastrzembska, Klaudia Schutzmeier, Emilia Sitnik, Milena Sitnik, Paulina Wieczorek, Hanna Doszko, Milena Jelito, Bartosz Warzecha, Marta Warzecha.
Klasy V:
miejsce I: Anna Bloch, Luiza Plachetka
miejsce II: Weronika Kwoczała, Martyna Bochynek, Anna Halenka
miejsce III: Alicja Dolatowska, Maria Swoboda
wyróżnienia: Zofia Bilińska, Natalia Gnielka, Vanessa Imiela, Krzysztof Kroker, Patryk Makosz, Mateusz Tiszbierek, Piotr Gasz, Kacper Gołaś, Paweł Kruczek, Alexander Pordzik, Adam Kulig, Filip Mirek, Wiktoria Feluks, Joanna Janda, Małgorzata Sobczak.
Źródło: LOKiR Leśnica
Uczniowie klas I-III szkół podstawowych zaprezentowali się we wtorek 12 marca podczas Miejsko-Gminnego Turnieju Recytatorskiego. Młodych recytatorów oceniało jury w składzie: Edyta Gola, Hanna Kruczek, Małgorzata Polak.
Organizatorem konkursu był Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji, a odbył się on gościnnie w kameralnej sali koncertowej Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Leśnicy. Konkurs prowadziła Grażyna Kulpa.
Komisja po wysłuchaniu interpretacji utworów poetyckich w wykonaniu uczestników postanowiła przyznać następujące miejsca:
Klasy I:
I miejsce: Olivia Dombrowska, Alexandra Halenka, Filip Woźniak, Katarzyna Kiszka
II miejsce: Julia Jochem, Paulina Bannert, Zuzanna Jończyk, Zofia Legawiec, Amelie Sitnik
III miejsce: Tobiasz Gnielka, Aneta Garbacz, Marcel Kamuzela, Paulina Kania, Xavier Kremzer, Michał Zgodzaj, Kamila Kliś, Jerzy Plachetka, Alicja Prudło, Milena Wojdyła, Szymon Bochynek, Marta Grabowska
Klasy II:
I miejsce: Natalia Sładek, Ewa Muszkiet, Aleksandra Rigol
II miejsce: Tobiasz Kwoczała, Martyna Marek, Wojciech Gola, Nadia Grabowska, Paweł Hibner, Laura Hawrot, Dominik Kochan, Łukasz Kilisz, Antonina Marczewska
III miejsce: Krystian Golas, Blanka Jahn, Aleksandra Ogorzałek, Zofia Galusek, Maksymilian Swaczyna, Marek Więcek, Laura Wyciślik
Klasy III:
I miejsce: Aniela Niewiadomska
II miejsce: Maksymiliana Szala
III miejsce: Filip Łobos
zródło: LOKiR Leśnica
25.10.2017 - w Szkole Podstawowej w Leśnicy odbył się finał indywidualnego turnieju szachowego.
Tytuł „MISTRZA SZKOŁY” zdobyła, uzyskując
I – miejsce: Niewiadomska Dagmara I b
II – miejsce: Dziergas Mikołaj IV b
III – miejsce: Kilisz Łukasz I b
IV – miejsce: Prudło Szymon IV c
Jest to skład drużyny, która będzie reprezentowała szkołę w turnieju powiatowym.
Rezerwowi zawodnicy to:
Niewiadomska Aniela II,Czerniawski Radosław III c, Janda Alina Va, Kremser Tomasz VI a.
W związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych - biblioteka szkolna zorganizowała „Konkurs na laurkę i życzenia dla biblioteki”. Wszystkie laurki były piękne. Wybór był bardzo trudny, jednak po długich namysłach komisja wybrała laurkę z klasy II i Va. Bibliotekarz Lucyna Twardowska dziękuje bardzo za super laurki i wspaniałe życzenia.
Oby wszystkie się spełniły.
15 marca br. w sali koncertowej Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Leśnicy odbył się Miejsko-Gminny Turniej Recytatorski w kategoriach klas VI Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum, który stanowił eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jego organizatorem był Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji. Zgodnie z regulaminem każdy z uczestników zaprezentował jeden utwór poetycki oraz fragment prozy. |
Wyniki konkursu:
I miejsce – Katarzyna Kowalska
III miejsce – Martyna Mikołasz
Wyróżnienia– Filip Chaj , Michalina Hytrek, Mateusz Paterok, Jarosław Szala, Maria Szaradowska
Wyniki konkursu
W kategorii kl IV.:
I miejsce – Aleksandra Sitnik
II miejsce – Julia Mincer, Patrycja Sladek, Aleksander Święs
III miejsce – Tomasz Kremser, Patryk Krzyżosiak, Aniela Kulig, Joanna Nawara, Wiktoria Sobota
W kategorii kl V.:
I miejsce – Emilia Paczosa, Kinga Tomeczek
II miejsce – Milena Kopczyńska
III miejsce – Aleksander Gajda, Paulina Halenka, Laura Harnos, Mateusz Kansy, Daniel Kowolik, Aurelia Lukosz, Kamil Maciuk, Jakub Mrowiec, Wiktoria Paterok, Oliwia Sitnik, Natalia Strzelczyk
Wyniki konkursu Recytatorskiego klas I - III
klasa I a
I m - Paulina Wieczorek,Mateusz Bogdoł
II m - Emilia Sitnik, Emilia Jastzembska, Paulina Waloszczyk
III m - Justyna Sładek, Milena Sitnik
klasa I b
Im - Milena Stopyra, Marta Szaradowska
III m - Jan Szymczak, Maksymilian Pietruszka, Hanna Doszko, Zofia Doszko, Marianna Dziergas, Emilia Korzenietz
klasa I c
I m - Julia Twardowska,
II m - Milena Jelito
III m - Dominik Bąk, Emilia Gruszka
klasa IIa
I m - Paweł Kruczek, Martyna Bochynek, Paweł Nawara
II m - Piotr Gasz, Emilia Janda
III m - Luiza Plachetka
klasa II b
IIm - Marlena Lukosz, AgataMorelowska, Anna Halenka
IIIm - Filip Mirek, Julia Smykała
klasa II c
III m - Wiktoria Feluks, Małgorzata Sobczak, Tatiana Pękała, Paweł Mikołasz, Kamil Grabowski, Weronika Jońca
klasa III a
I m - Aleksandra Kozołup,Martyna Rigol, Julia Gamża
II m - Zofia Gola
klasa IIIb
I m - Sara Koppa, Julianna Bąk, Alicja Muszkiet
II m - Weronika Rusin
III m - Jennifer Richter, Oliwia Nowak
We wtorek 16 czerwca nasi szkolni lekkoatleci pod opieką K. Kozołup pojechali do Opola na Wojewódzkie Igrzyska Szkół Wiejskich w L.A. Na stadion "Opolskich Olimpijczyków" w Opolu przybyło blisko sześciuset zawodników z całego województwa opolskiego, którzy startowali w dziesięciu konkurencjach lekkoatletycznych. Nasza szkolna reprezentantacja godnie reprezentowała naszą szkołę i gminę zdobywając aż 4 medale, w tym 1 srebrny i 3 brązowe. Szczegółowe wyniki umieszczone są w zakładce "osiągnięcia sportowe". Gratulujemy wszystkim startującym!
Alicja Muszkiet - laureatka Wojewódzkiego konkursu plastycznego "W Trosce o Środowisko - przyroda widziana oczyma dziecka - edycja II".
Czytaj więcej: Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego
Rok szkolny 2019/2020
Gminny Konkurs Recytatorski
Kategoria klasy I:
Kategoria klasy II:
Kategoria klasy III:
Rok szkolny 2018/2019
Laureaci Powiatowej Olimpiady Matematycznej:
Igor Mirek, Małgorzta Jurków
Gminna Olimpiada Matematyczna
I miejsce - Igor Mirek, kl. II
I miejsce - Małgorzta Jurków, kl. III
Gminny Konkurs Recytatorski
Klasy I:
I miejsce: Olivia Dombrowska, Alexandra Halenka, Filip Woźniak, Katarzyna Kiszka
II miejsce: Julia Jochem, Paulina Bannert, Zuzanna Jończyk, Zofia Legawiec, Amelie Sitnik
III miejsce: Tobiasz Gnielka, Aneta Garbacz, Marcel Kamuzela, Paulina Kania, Xavier Kremzer, Michał Zgodzaj, Kamila Kliś, Jerzy Plachetka, Alicja Prudło, Milena Wojdyła, Szymon Bochynek, Marta Grabowska
Klasy II:
I miejsce: Ewa Muszkiet, Aleksandra Rigol
II miejsce: Wojciech Gola, Nadia Grabowska, Paweł Hibner, Laura Hawrot, Dominik Kochan, Łukasz Kilisz, Antonina Marczewska
III miejsce: Zofia Galusek, Maksymilian Swaczyna, Marek Więcek, Laura Wyciślik
Klasy III:
I miejsce: Aniela Niewiadomska
II miejsce: Maksymiliana Szala
III miejsce: Filip Łobos
Rok szkolny 2017/2018
Małgorzata J. z klasy II zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym konkursie matematycznym " Kangur"
Dawid G. - wyróżnienie w powiatowym konkursie plastycznym " Zapobiegamy pożarom"
Emilia W. klasa 1 b - laureat międzywojewódzkiego konkursu plastycznego „Moja sowa”
Gminny Konkurs Recytatorski
Klasy I:
I miejsce – Zofia Galusek, Laura Hawrot, Aleksandra Rigol
II miejsce – Maja Mnich, Antonina Marczewska, Ewa Muszkiet
III miejsce – Wojciech Gola, Julia Rutyna, Franciszek Urlich, Nadia Gasz, Oskar Gasz, Nadia Grabowska, Łukasz Kilisz, Igor Mirek, Maksymilian Swaczyna, Marek Więcek
Klasy II:
III miejsce – Filip Łobos, Paulina Mazur, Maksymiliana Szala
Klasy III:
I miejsce – Emilia Jastrzembska, Julia Twardowska, Maja Masztalerz, Emilia Sitnik, Maria Chaj, Milena Stopyra, Marta Szaradowska, Milena Jelito,
II miejsce – Milena Sitnik, Paulina Wieczorek, Zuzanna Biało, Hanna Doszko, Zofia Doszko, Agata Kremser, Edyta Kremser, Jan Szymczak
III miejsce – Dominika Kansy, Justyna Sładek, Paulina Waloszczyk, Marianna Dziergas, Radosław Czerniawski, Emilia Gruszka, Judyta Rusin
Mistrz Tabliczki Mnożenia
Znajomość tabliczki mnożenia w zakresie 100 w poszczególnych klasach wygląda następująco:
Są to:
kl. III a: Anna Deko kl. III b: Marta Szaradowska kl. III c: Eryk Hajduk
Milena Sitnik Emilia Korzenietz Judyta Rusin
Emilia Jastrzembska Marianna Dziergas Radosław Czerniawski
Indywidualny Turniej Szachowy
I miejsce - Dagmara Niewiadomska
III miejsce - Łukasz Kilisz
Rok szkolny 2016/2017
Gminny Konkurs Recytatorski
kl I
I miejsce: Filip Łobos , Maksymiliana Szala, Paulina Mazur, Celina Janda
kl. II
I miejsce: Hanna Doszko,Emilia Gruszka, Julia Twardowska, Emilia Sitnik, Milena Stopyra, Paulina Wieczorek
kl. III
I miejsce: Luiza Plachetka, Paulina Nawara, Paweł Kruczek
II miejsce: Kacper Szolc, Martyna Bochynek, Emilia Janda, Anna Halenka, Wiktoria Feluks
III miejsce: Piotr Gasz, Laura Richter, Emilia Janda, Marlena Lukosz, Agata Morelowska, Filip Mirek, Marcel Krancioch, Weronika Jońca, Kamil Grabowski, Tatiana Pękała
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Zapobiegajmy Pożarom" - etap gminny
I m. -
III m. - Pordzik Alexander III a
Rok szkolny 2015/2016
Miejsko - Gminny Konkurs Recytatorski - 8 III 2016
klasa I a
I m - Paulina Wieczorek,Mateusz Bogdoł
II m - Emilia Sitnik, Emilia Jastzembska, Paulina Waloszczyk
III m - Justyna Sładek, Milena Sitnik
klasa I b
Im - Milena Stopyra, Marta Szaradowska
III m - Jan Szymczak, Maksymilian Pietruszka, Hanna Doszko, Zofia Doszko, Marianna Dziergas, Emilia Korzenietz
klasa I c
I m - Julia Twardowska,
II m - Milena Jelito
III m - Dominik Bąk, Emilia Gruszka
klasa IIa
I m - Paweł Kruczek, Martyna Bochynek, Paweł Nawara
II m - Piotr Gasz, Emilia Janda
III m - Luiza Plachetka
klasa II b
IIm - Marlena Lukosz, AgataMorelowska, Anna Halenka
IIIm - Filip Mirek, Julia Smykała
klasa II c
III m - Wiktoria Feluks, Małgorzata Sobczak, Tatiana Pękała, Paweł Mikołasz, Kamil Grabowski, Weronika Jońca
klasa III a
I m - Aleksandra Kozołup,Martyna Rigol, Julia Gamża
II m - Zofia Gola
klasa IIIb
I m - Sara Koppa, Julianna Bąk, Alicja Muszkiet
II m - Weronika Rusin
III m - Jennifer Richter, Oliwia Nowak
Powiatowy Konkurs Plastyczny - " Żyjmy w świecie wolnym od dymu tytoniowego"
wyróżnienie:
Marta Szaradowska - I b
Dawid Michen - I c
Gminny Konkurs Plastyczny "Zapobiegamy pożarom"
I miejsce - Patryk Mieszczyński II a
II miejsce - Weronika Rusin III b , Dawid Michem - I c
III miejsce - Kacper Szolc II a
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Praca uczennicy Aleksandry Sitnik z klasy III b została nagrodzona I miejscem w zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu konkursie plastycznym „W trosce o środowisko – przyroda widziana oczyma dziecka". Ola wraz z opiekunką Bożeną Kozłowską oraz dyrektorem szkoły Barbarą Górną wzięła udział w uroczystej gali wręczenia nagród podczas konferencji zorganizowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska z udziałem wojewody i marszałka województwa. Praca laureatki została umieszczona w kalendarzu wydanym przez organizatorów.
Gminny Konkurs Recytatorski
Kategoria klas I:
I miejsca- Luiza Plachetka, Paweł Kruczek, Anna Halenka, Zuzanna Szyndzielorz, Anna Bloch, Weronika Kwoczała, Krzysztof Kloker
II miejsca- Piotr Gasz, Wiktoria Feluks, Alicja Dolatowska, Szymon Izbicki
III miejsca- Kacper Szulc, Szymon Prudło, Kamil Grabowski, Agata Koppa, Wiktoria Żądło, Kacer Jajko, Zuzanna Morawiec
Kategoria klas II:
I miejsca- Aleksandra Kozołup, Julia Gamża, Martyna Rigol, Alicja Muszkiet
II miejsca- Natalia Makosz, Piotr Kosok, Julianna Bąk
III miejsca-Sara Koppa, Jennifer Richter, Laura Zmuda
Kategoria klas III:
I miejsce-Aleksandra Sitnik,
II miejsce-Wiktoria Sobota,
III miejsca-Jakub Friedrich, Milena Jońca, Joanna Nawara, Julia Mincer
Konkurs Piosenki Ekologiczno - Przyrodniczej - etap szkolny 9 IV 2015 r.
I miejsce otrzymała: Wiktoria Sobota klasa III a
II miejsce Julia Gamża – klasa II a , Aleksandra Sitnik – klasa III b
III miejsce Martyna Rigol - klasa II a, Agnieszka Kita – klasa II a
Gminny Konkurs Ortograficzny 9 IV 2015 r.
W klasach I do uzyskania max 30 pkt.:
I miejsce dla I a SP Leśnica - 30 pkt.
III miejsce dla I b SP Leśnica - 28 pkt.
IV miejsce dla I c SP Leśnica - 27 pkt.
W klasach II do uzyskania max 54 pkt.:
I miejsce dla II B SP Leśnica - 51 pkt.
III miejsce dla II a SP Leśnica - 46 pkt.
W klasach III do uzyskania max 58 pkt.:
I miejsce dla III a SP Leśnica - 57 pkt.
II miejsce dla III b SP Leśnica - 56 pkt.
Gminny Przyrodniczy Konkurs Fotograficzny
I miejsce: Patryk Krzyżosiak
II miejsce: Piotr Kosok
Oliver Paterok
III miejsce: Roksana Janda
wyróżnienie: Paweł Trałka
Wiktoria Sobota
Barbara Żak
Kamil Mrowiec
Maciej Bartodziej
Sara Koppa
Julia Gamża
Agata Koppa
Zofia Gola
Gminna Olimpiada Matematyczna klas II-III
Klasa II
I miejsce - Leszcz Amelia II b /33,5 pkt./
II miejsce - Trałka Paweł II a /31,5 pkt./
III miejsce - Kaczmarczyk Weronika II b /30,0 pkt./
III miejsce - Kochan Paulina II b /30,0 pkt./
Klasa III
III miejsce - Jońca Milena III b /43,0 pkt./
Rok szkolny 2017/2018
Paweł Kruczek - wyróżnienie w rejonowym konkursie plastycznym "Mieszkam w ciekawym miejscu"
Amelia Leszcz- wyróżnienie w rejonowym konkursie plastycznym "Mieszkam w ciekawym miejscu"
Wiktoria Łaskawiec - wyróżnienie w rejonowym konkursie plastycznym "Mieszkam w ciekawym miejscu"
Emilia Paczosa - wyróżnienie w eliminacjach rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
Daniel Kowalik - finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego
Gminny Konkurs Recytatorski
Klasy IV:
I miejsce – Martyna Bochynek, Emilia Janda, Paweł Kruczek, Luiza Plachetka, Adam Kulig
II miejsce – Paulina Nawara, Anna Halenka, Wiktoria Feliks
III miejsce – Piotr Gasz, Patryk Makosz, Paweł Mikołasz, Małgorzata Sobczak
Klasy V:
I miejsce – Aleksandra Kozołup, Julianna Bąk, Sara Koppa, Alicja Muszkiet, Laura Zmuda
II miejsce – Julia Gamża, Zofia Gola, Alina Janda, Martyna Rigol, Alicia Mnich
III miejsce – Agnieszka Kita, Paulina Machoń, Paweł Trałka, Wiktoria Łaskawiec
Klasy VI:
I miejsce – Aleksandra Sitnik
II miejsce – Joanna Nawara
III miejsce – Agata Marek
IV miejsce – Aniela Kulig
Wyróżnienia – Milena Jońca, Matylda Kojs, Patryk Krzyżosiak, Julia Mincer, Anna Nawara, Wiktoria Sobota
Klasy VII:
I miejsce – Emilia Paczosa
IV miejsce – Karolina Cedzich
Wyróżnienia – Paulina Halenka, Wiktoria Paterok, Oliwia Sitnik, Kinga Tomeczek
Jury postanowiło, że na eliminacje rejonowe w Strzelcach Opolskich pojadą następujące osoby:
Aleksandra Sitnik, Emilia Paczosa, Joanna Nawara.
Mistrz Tabliczki Mnożenia
Tytuł „MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA” uzyskali:
Najlepsi w klasach:
kl. IV a:Tobiasz Gruszkowski kl. IV b: Adam Kulig kl. IV c: Oskar Gaczek
Kacper Szolc Mikołaj Dziergas Patryk Makosz
Luiza Plachetka Filip Mirek Szymon Myczewski
kl. V a: Paweł Trałka kl. V b: Paulina Kochan
Franciszek Kremser Laura Zmuda
Alina Janda Robert Pogodzik
kl. VI a: Agata Marek kl. VI b: Aniela Kulig
Mikołaj Gołaszewski Aleksandra Sitnik
Joanna Nawara Jakub Friedrich
kl. VII a: Jakub Mrowiec kl. VII b Michał Lubczyk
Kamil Maciuk Kinga Tomeczek
Aleksander Gajda Laura Harnos i Mateusz Fyrguth
Rok szkolny 2015/2016
Gminny Konkurs Recytatorski klas VI
I miejsce: Katarzyna Kowalska
III miejsce: Martyna Mikołasz
wyróżnienia: Filip Chaj, Michalina Hytrek, Maria Szaradowska, Jarosław Szala, Mateusz Paterok
Gminny Konkurs Recytatorski 10 marca 2016
W kat. kl IV.:
I miejsce – Aleksandra Sitnik
II miejsce – Julia Mincer, Patrycja Sladek, Aleksander Święs
III miejsce – Tomasz Kremser, Patryk Krzyżosiak, Aniela Kulig, Joanna Nawara, Wiktoria Sobota
W kat. kl V.:
I miejsce – Emilia Paczosa, Kinga Tomeczek
II miejsce – Milena Kopczyńska
III miejsce – Aleksander Gajda, Paulina Halenka, Laura Harnos, Mateusz Kansy, Daniel Kowolik, Aurelia Lukosz, Kamil Maciuk, Jakub Mrowiec, Wiktoria Paterok, Oliwia Sitnik, Natalia Strzelczyk
Chłopcy z klasy VI a: Paweł Gola, Samuel Socha i Jan Tomaszowski zajęli III miejsce w Terenowym Turnieju Ekologicznym" Annogórski Ekolog 2014" zorganizowanym przez Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych oraz Nadleśnictwo Strzelce Opolskie. W turnieju uczestniczyły drużyny z 14 szkół. Uczniów przygotowała nauczycielka przyrody - pani Beata Lissok.
17. 10. 2014 r. został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs Multitest z Języka Niemieckiego, w którym wzięło udział 17 uczniów klas czwartych, 13 uczniów klas piątych i 10 uczniów klas szóstych, łącznie 40 uczniów.
Najwyższe wyniki i tytuł laureata uzyskali: Jan Tomaszowski (VI a), Samuel Socha (VI a), Emilia Ludwig (VI a), Agata Cyron (V b), Kamil Rudol (V a), Aleksander Gajda (IV a). Dyplom wyróżnienia otrzymali: Maik Murek (VI a), Daniel Kowalik (IV a) i Wiktoria Paterok (IV b).
W styczniu odbyły się gminne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Emilia Ludwig (VI a) i Samuel Socha (VI a), którzy zdobyli tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.
W gminnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego II miejsce zajęła Karolina Gmyz, natomiast miejsce III - Weronika Gmyz.
Gminny Konkurs Recytatorski kl. IV
I miejsce – Karolina Cedzich, Emilia Paczosa, Wiktoria Paterok
II miejsce – Milena Kopczyńska, Natalia Strzelczyk
Wyróżnienia - Kinga Tomeczek, Paulina Halenka,
Gminny Konkurs Recytatorski kl. V
I miejsce – Katarzyna Kowalska
II miejsce – Martyna Mikołasz
III miejsce – Michalina Hytrek
Wyróżnienia: Filip Chaj, Agata Cyron, Anna Doszko, Paulina Kaźmierczyk, Julia Paterok, Mateusz Paterok
Gminny Konkurs Recytatorski kl. VI
Wyróżnienie - Maik Murek
Kasia Kowalska będzie reprezentowała naszą szkołę w Rejonowym Konkursie Recytatorskim w Strzelcach Opolskich.
Uczniowie klasy V b dnia 26 marca 2015 r. uczestniczyli w konferencji zorganizowanej przez Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie podsumowującej Wojewódzki Konkurs Plastyczny o Odnawialnych Źródłach Energii (OZE). Konkurs przeznaczony był dla Szkół Podstawowych z województwa opolskiego. Uczniowie M. Korbiel, M. Ploch, P. Machoń, P. Kaźmierczyk, J. Nowak otrzymali nagrodę za wykonanie makiety ukazującej temat konkursu: „Zielona energia wśród nas – teraz lub w przyszłości". Chłopcy uczestniczyli również w wykładowo-warsztatowej części konferencji: poznali kolekcję roślin energetycznych, nowe możliwości wykorzystania odnawianych źródeł energii oraz urządzenia OZE do produkcji energii elektrycznej i cieplnej.
Konkurs Piosenki Ekologiczno - Przyrodniczej - etap szkolny
I miejsce Emilia Paczosa- klasa IV a
II miejsce Karolina Cedzich – klasa IV a, Milena Kopczyńska – klasa IV b
III miejsce Aurelia Lukosz – klasa IV b , Martyna Mikołasz – klasa IV a
Szkolny Konkurs Ortograficzny
Klasy VI:
I miejsce: Weronika Gmyz – 125 pkt.
II miejsce: Emilia Ludwig – 120 pkt.
III miejsce: Justyna Lemke – 119 pkt.
Wyróżnienie: Jan Tomaszowski – 117 pkt.
Klasy V:
I miejsce: Katarzyna Kowalska – 118 pkt.
II miejsce: Anna Doszko – 111 pkt.
III miejsce: Michalina Hytrek – 110 pkt.
Sonia Janda – 110 pkt.
Wyróżnienie: Martyna Mikołasz – 109 pkt.
Kamil Rudol – 109 pkt.
Klasy IV:
I miejsce: Milena Kopczyńska – 107 pkt.
II miejsce: Laura Harnos – 106 pkt.
III miejsce: Michał Lubczyk – 104 pkt.
Wyróżnienie: Wiktoria Paterok – 100 pkt.
W Międzygminnym Konkursie Ortograficznym w Kolonowskiem
naszą szkołę będzie reprezentowała WERONIKA GMYZ.
Gminny Ekologiczny Konkurs Literacki
I miejsce: Natalia Strzelczyk
II miejsce: Kinga Tomeczek
Mateusz Paterok
III miejsce: Michał Lubczyk
Agata Cyron
wyróżnienie: Wiktoria Paterok
Gminny Przyrodniczy Konkurs Fotograficzny
II miejsce: Paweł Gola
III miejsce: Mateusz Kansy
wyróżnienie: Mateusz Paterok
Wiktoria Paterok
Daniel Kowalik
Karolina Gmyz
Weronika Gmyz
Jakub Mrowiec
Aleks Gajda
Krzysztof Pogodzik zajął II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Zapobiegajmy pożarom".