Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.

Kornel Makuszyński

Dnia 20 grudnia 2022 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas I. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, wysłuchali przedstawienia uczennic klas VIII b. Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Na zakończenie uczniowie otrzymali zakładki do książki oraz prośby książki do wklejenia na lekcji do zeszytu.

Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał w prezencie książkę "Pierwsze abecadło" - wyprawka czytelnicza dla pierwszaka - to element kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek” prowadzonej przez Instytut Książki. Nasza szkolna biblioteka pozyskała nowych, wspaniałych czytelników!

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

WhatsApp Image 2022 12 20 at 12.09.58