W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasa 2a zrealizowała projekt edukacyjny pt. "Kubuś Puchatek i przyjaciele"- czytanie na dywanie. W miesiącu październiku odbył się w klasie 2a cykl lekcji poświęcony czytaniu lektur pt. "Kubuś Puchatek". Założeniem projektu było kształcenie nawyków czytelniczych uczniów, rozwijanie i poszerzanie wiedzy o świecie, wspomaganie rozwoju emocjonalnego i moralnego dzieci oraz kształtowanie postaw dziecka. Każdy dzień poświęcony był czytaniu fragmentu lektury, tak zaczynała klasa zajęcia. W trakcie trwania projektu dzieci wykonywały: mapę Stumilowego Lasu, Kubusia w parasolce z kolorowego kartonu i rurki do picia, w którym to wyruszył ratować Prosiaczka podczas powodzi, wykonywały pracę plastyczną pt. Najlepsza przygoda Kubusia Puchatka". Dzieci zrobiły również metryczkę lektury w zeszycie lekcyjnym. Działania te doprowadziły do zachęcenia uczniów do przeczytania lektury w całości ponieważ czytanie to piękna przygoda.

W "Dniu Postaci z Bajek", niektóre dzieci przebrały się za postacie Kubusia.

"Kubuś Puchatek i przyjaciele"- czytanie na dywanie - opiekun projektu: Tamara Sawicka

05059E37 62B2 4CB7 905C 3C07CCECDFB7