W ramach projektu NPRCz klasa 1 a zrealizowała projekt edukacyjny Spotkanie z bohaterami "Plastusiowego pamiętnika". Projekt miał za zadanie wprowadzenie dziecka w świat literatury, a także zwrócenie uwagi, że w życiu człowieka jest zawsze miejsce na książkę. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat. Dzięki rodzicom, rodzeństwu i dziadkom pojawiają się w naszym życiu już bardzo wcześnie i zostają z nami często na zawsze. Dlatego bohaterowie z bajek są bardzo często dla wielu z nas dobrymi przyjaciółmi. Bibliotekarka przedstawiła uczestnikom literaturę dla dzieci zakupioną w ramach realizacji Narodowego Projektu Rozwoju Czytelnictwa. Bajkowe postacie licznie pojawiły się na kartach tych książek. Uczennice klasy VI czytały fragment książki. Uczniowie chętnie wypowiadali się na temat przeczytanego utworu literackiego. Były pogadanki, odpowiedzi na zadawane przez prowadzącego pytania dotyczące przeczytanego teksu. Następnie, aby przybliżyć postać głównego bohatera dzieci zobaczyły film edukacyjny o przygodach Plastusia. Na zakończenie dzieci stworzyły swojego przyjaciela z plasteliny. Klasa wyszła z biblioteki uśmiechnięta i ze swoim przyjacielem w piórniku.

Plastus