W dniu 13 września 2022 r. nasza szkoła promując NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA wzięła udział w 11 edycji akcji Narodowe Czytanie 2022. Tegoroczną lekturą były opublikowane przed dwustu laty Ballady i romanse Adama Mickiewicza.

Akcja została zainaugurowana przez Prezydenta Andrzeja Dudę, a jej zasięg objął także liczne miejsca poza granicami naszego państwa, nawet w ogarniętej wojną Ukrainie.

Do dziś Ballady i romanse zachwycają nie tylko zwykłych odbiorców, ale też znawców. To utwory, które straszą i bawią, zawierają elementy zarówno grozy, jak i ironii, przepełnia je mroczny nastrój, a z drugiej strony niesamowity humor. Nasi uczniowie przedstawili cel akcji, przeczytali list prezydenta RP skierowany do rodaków a następnie zaprezentowali utwory "Romantyczność", "Powrót taty", "Świtezianka", "Pani Twardowska".

Z pewnością było to niecodzienne zetknięcie z polskością, uniwersalnymi treściami i refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i uświetnili swoją obecnością tę wyjątkową lekcję języka polskiego. Dziękujemy

Panu Alojzemu Kwoczała - autor tekstów

Pani Beacie Socha- Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji

Pani Agnieszce Nowak - dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty