foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Wykaz podręczników

ftp://ftp.wodip.opole.pl/nowa strona/Wykaz podręczników SP Leśnica.pdf

W dniu 24. 06. 2016 r. uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2015/2016 razem z zaproszonymi gośćmi: burmistrzem Leśnicy panem Łukaszem Jastrzembskim, kierownikiem GZO panią Agnieszką Nowak, dyrektorem Banku Spółdzielczego w Leśnicy panią Renatą Kurzał, pracownikami ARR w Opolu oraz z rodzicami na czele z przewodniczącym Rady Rodziców panem Andrzejem Gołaszewskim. Uczniowie wyróżnieni w nauce i zachowaniu otrzymali z rąk pani dyrektor Barbary Górnej dyplomy, nagrody i listy gratulacyjne dla rodziców. Niektórzy z uczniów za szczególne osiągnięcia odebrali nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy. To jeszcze nie koniec nagród. Pani Renata Kurzał wręczyła  upominki dla najbardziej oszczędnych uczniów i czek 2000 zł za I miejsce w konkursie dla najlepiej oszczędzającej szkoły, który złożyła na ręce opiekuna SKO pani Krystynie Pogodzik. Panie z ARR wręczyły nagrody uczniom za udział w konkursie plastycznym   „Polska marchewką stoi”

I wreszcie przyszedł czas na najbardziej prestiżowe wyróżnienie szkolne dla uczniów kończących naukę w naszej szkole – tytuł Leśnickiego Orła otrzymali.

- kategoria „Nauka” Michalina Hytrek

 -kategoria „Sukces roku” Agata Cyron

- kategoria „Sport” Patryk Machoń

- kategoria " Praca społeczna" Mateusz Paterok

W tym roku po raz pierwszy wręczono nagrodę Leśnickiego Orzełka uczniom, którzy wykazali się niezwykłą sprawnością  i zdobywali wiele medali w zawodach sportowych ,a kulminacją było I miejsce w województwie w biegu sztafetowym.

Nagrodę orzełka otrzymali:

Patryk Sola kl. 6a, Jacek Gebauer kl. 6a, , Jakub Nowak kl. 6b

Na zakończenie pani dyrektor wręczyła certyfikaty „Przyjaciel szkoły” pani K. Machoń, M. Wiesiollek, M. Paterok, A Chaj, Z. Chałatowi, P. Wiesiollek-Tkocz, O. Tkocz. R. Kurzał, dyrektorowi ARR w Opolu  R. Jaroszowi, burmistrzowi Ł. Jastrzembskiemu.

A potem już tylko spotkania w swoich salach, pożegnanie z wychowawcami, kolegami z klasy i… wakacje!

Do zobaczenia we wrześniu!

DSCN3382

IMG 0092

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się Spartakiada owocowo-warzywna organizowana przez ARR w Opolu, uczestniczyło w niej ponad 300 uczniów, tj. dzieci biorących udział w programie „Owoce i warzywa w szkole” z naszej gminy. Spartakiada, jako wydarzenie plenerowe miała na celu poprzez zabawę i zdrowe przekąski, promowanie unijnego programu „Owoce i warzywa w szkole” oraz aktywnego trybu życia. Podczas wesołej zabawy organizatorzy zapewnili wszystkim dzieciom zdrowe przekąski – owoce i warzywa, wodę i zdrowe, naturalne soki owocowe. Szkolne boisko wypełniły kolorowe dmuchane urządzenia do zabawy, trampoliny oraz stoiska z różnego rodzaju grami i zabawami plastyczno - edukacyjnymi. Zespół animatorów, poza aktywizowaniem dzieci do uczestnictwa w licznych konkursach, blokach gier, animacjach  i zawodach, czuwał razem z nauczycielami nad bezpieczeństwem podczas zabawy na świeżym powietrzu. Dzieciom, które uczestniczyły w konkursach i zawodach wręczano sportowe nagrody, każde dziecko otrzymało bidon z chłodzącym wkładem, doskonały na upoalne lato. Poczuliśmy smak wakacyjnych zabaw, oby każdy rok szkolny tak mógł sie kończyć.

IMG 0062 P6210670

 

W dniu 17. 06. 2016r Szkoła Pływania "WODNIK" wraz z drużyną WOPR LEŚNICA, policjantami z Posterunku Policji w Leśnicy, Komendy Powiatowej w Strzelcach Opolskich i Komisariatu Policji w Zdzieszowicach gościli w Januszkowicach uczniów klasy II a i II b Szkoły Podstawowej w Leśnicy. Tematem spotkania były " BEZPIECZNE WAKACJE ", w trakcie którego uczniowie byli podzieleni na trzy grupy. Każda z grup odbyła warsztaty z zakresu pierwszej pomocy i bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Ponadto zaprezentowany został sprzęt ratowniczy - każdy mógł sie poczuć jak Ratownik. Policjanci zaprezentowali radiowozy, którymi uczestnicy odbyli "pościgi " :-), na sam koniec odbyły sie regaty kajakowe i w ruch poszły armatki wodne.

Zbigniew Chałat - ratownik, instruktor Szkoły Pływania "Wodnik"

Dnia 9 czerwca 2016 r. (tym razem na pożegnanie roku szkolnego) cała nasza klasa wybrała się na wycieczkę rowerową do Januszkowic. Celem tej wyprawy (oprócz oczywiście dobrej zabawy) było upowszechnianie form aktywnego wypoczynku, umiejętność organizowania i pożytecznego spędzania czasu, poznanie zasad wiosłowania, survivalu oraz bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Pierwsza miała zajęcia z wiosłowania i pływania kajakami z p. Krzysztofem i Zbyszkiem Chałatami, a druga w tym samym czasie próbowała swoich umiejętności strzelania z karabinu pneumatycznego (wiatrówki) pod czujnym okiem p. Grzegorza Płatka. Potem oczywiście nastąpiła zamiana ról.

Zorganizowano nam również zawody kajakarskie, które składały się z dwóch konkurencji: wyścigów oraz przeciągania liny. Niektóre drużyny kajakarskie swoje wyścigi kończyły w zaroślach. Zabawa była przednia. Jednak to nie był koniec atrakcji. Czekał nas jeszcze grill i słodki poczęstunek przygotowany przez p. K. Machoń i p. E. Kaźmierczyk. A na koniec …

A na koniec była wojna na wodne pistolety. Nikt nie wyszedł z niej cały, tzn. suchy. Nawet paniom i panom się oberwało. Ale chłopcy mieli frajdę. Dziewczyny zresztą też. Szkoda, że wszystko, co fajne, tak szybko się kończy. Był to dzień pełen pozytywnych wrażeń, przeżyć i emocji.

CHCEMY TO POWTÓRZYĆ!

P.S. Wielkie podziękowania kierujemy w stronę p. K. Machoń, p. E. Kaźmierczyk, p. E. Paterok, p. M. Jońca oraz panów instruktorów.

Katarzyna Kowalska

WP 20160609 12 07 16 Pro LI

Akcja charytatywna pod nazwą „Nakrętki dla Bartusia” od lat cieszy się w naszej szkole dużą popularnością, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych, a jej koordynatorem jest SU. Dzięki niej uczniowie rozwijają postawy prospołeczne, przekonanie o potrzebie pomocy innym oraz uczą się wrażliwości.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA KAŻDĄ NAKRĘTKĘ.

Po wakacjach zaczynamy zbiórkę od nowa.

Grażyna Lubczyk

Już po raz VI spotkaliśmy się na „Festynie Rodzinnym”.  Tegoroczne hasło festynu brzmiało: „Dzieci Europy – Festiwal Narodów 2016 ”. Zaproszeni goście – uczniowie z klasy 4 z Crostwitz, rodzice, uczniowie, nauczyciele mieli niecodzienną okazję przenieść się do wybranych państw europejskich za sprawą muzyki i tańca.

Na początek w atmosferę Francji wprowadzili nas uczniowie i uczennice z klasy 6a i 6b prezentując tańce do składanek wybranych melodii francuskich. Zaraz z Francji przenieśliśmy się do bajkowego zielonego kraju – Szkocji za sprawą pierwszaków, którzy zaprezentowali tradycyjny szkocki taniec. Dodać należy, że uczennice i uczniowie wystąpili w tradycyjnych szkockich kiltach.  W świat gorących rytmów latynoskich zaprosili nas uczniowie z klas drugich prezentując taniec rodem z corridy. W czasie występów nie mogło zabraknąć tradycyjnych polskich tańców, które zaprezentowały klasy 3. Następnie w eleganckich strojach wystąpili uczniowie z klas 4 prezentując nie mniej elegancki walc angielski. Do słonecznej Grecji zabrali nas uczniowie z klas 5, którzy brawurowo wykonali „Zorbę”. Na zakończenie części artystycznej wystąpili goście z zaprzyjaźnionej szkoły z Crostwitz, którzy zaprezentowali tańce, zaśpiewali piosenki związane z kulturą serbsko-łużycką. W drugiej części festynu wszyscy chętni mieli okazję do wzięcia udziału w rywalizacji sportowej. Uczniowie, rodzice, całe rodziny mogli rywalizować ze sobą w wielu ciekawych  konkurencjach. VI Festyn Rodzinny był bardzo udany, ciekawy, pełen wrażeń i pozytywnych emocji!

 Bożena MajkaP6030019

P6030057

P6030126

W dniu25 maja 2016 roku gościliśmy w naszej szkole panią dietetyk Sybillę Tiszbierek.  Przeprowadziła dla klas I- III prelekcję  na temat zdrowego stylu życia. Łącząc elementy zdrowego odżywiania z uprawianiem sportu, ciekawie zachęcała dzieci do bardziej świadomego dbania o własne ciało. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać. Dużą uwagę, pani Sybilla, zwracała również  na aktywność fizyczną oraz na to, jak przekłada się ona na spalanie naszych kalorii.

Aerobik, jazda na rowerze, wolne pływanie, wolny bieg czy chodzenie są równie ważne jak zdrowe odżywianie i ściśle łączą się ze sobą. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji i chętnie wypowiadali się na temat swojej diety. Z zainteresowaniem słuchali i zapamiętywali to co dla nich powinno być ważne w codziennych posiłkach. Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy ponownie. 

Lucyna twardowska

P5209719

oti

 Wszyscy zaczynamy!

 Kliknij na grafikę, aby dowiedzieć sie szczegółów.

Dnia 11.05.2016r. w naszej szkole odbył się apel dla uczniów klas 1-3 ,,Pasowanie uczniów klas 1 na czytelnika". Tematem apelu byli bohaterowie z naszych najbardziej popularnych bajek i baśni. Stąd tytuł apelu: ,,Nasi baśniowi przyjaciele". Uczniowie kl. 6a wcielili się w rolę bajkowych bohaterów: Czerwonego Kapturka, Śnieżki, Krasnoludków, Kota w butach, Kopciuszka, Księcia, Jasia, Małgosi, Wróżki, Baby Jagi, Smoka i Wilka. Uczniowie klas 1a, 1b, 1c znają bardzo dobrze bajki i baśnie, gdyż nie było problemu z odgadywaniemzagadek. Po obejrzeniu przedstawienia i wysłuchaniu utworów muzycznych, związanych z bajkami uczniowie klas 1 złożyli przysięgę. Na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcia ...   Mam nadzieję, że zostaną wiernymi i stałymi czytelnikami nie tylko do końca pobytu w Szkole Podstawowej...

Joanna Frań

oti

 

Już w poniedziałek 16 maja. Wszyscy zaczynamy!

 

Kliknij na grafikę, aby dowiedzieć sie szczegółów.

scr day meet share learn

W dniu 26 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z lekarzem pediatrą – panią Małgorzatą Batth. Celem wizyty było zachęcenie dzieci do dbania o swoje zdrowe i prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez promowanie zasad spożywania właściwych pokarmów oraz korzystania z ruchu na świeżym powietrzu. Pani doktor w sposób bardzo ciekawy i interesujący  na podstawie piramidy zdrowia uświadomiła o konieczności spożywania zdrowej żywności oraz wszelkich witamin niezbędnych dla rozwoju organizmu. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a mali uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat zasad zdrowego odżywiania się. Następnie głos zabrały dzieci, pani doktor cierpliwie odpowiadała na ich pytania. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Cenne rady pani doktor zapewne zostaną na długo w pamięci dzieci. Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy ponownie.

21 kwietnia 2016 r.naszą szkołę odwiedził PAN LEŚNICZY – Dariusz Krzysztofowicz–z Nadleśnictwa Strzelec Opolskich. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klasy II c.  Pan Leśniczy uczył dzieci rozpoznawania drzew, opowiadał o zwierzętach, których domem jest las. Rozmowa z  Leśnikiem pomogła dzieciom wzbogacić swoją wiedzę o nowe informacje i ciekawostki dotyczące świata przyrody. Poza tym utrwaliły sobie wiadomości na temat tego, jakie znaczenie ma w naszym życiu las. Pan Dariusz  zaprezentował dzieciom mundur leśnika, zapoznał dzieci z pracą leśnika i środowiskiem lasu.

Nasz Gość miał ze sobą nawet „Koło fortuny”, każde dziecko nim kręciło, odpowiadało na pytanie zadane przez Pana Leśnika i za poprawną odpowiedź otrzymywały nagrodę od Gościa.Dzieci bardzo angażowały się w zajęcia, chętnie odpowiadały na stawiane im pytania oraz same zadawały wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci.

 Dla wszystkich była to ciekawa lekcja przyrody, za którą bardzo dziękujemy. 

Realizacja projektu edukacyjnego

X Sejmik Ekologiczny

"Przyroda dla Pokoleń - Pokolenia dla Przyrody

IMG 0799


Dzisiaj obchodziliśmy jubileuszowy X Regionalny Sejmik Ekologiczny pod nazwą „Przyroda dla pokoleń – pokolenia dla przyrody". Wszystkie klasy spotkały się po 8 rano przed szkołą, żeby przejść do stodoły biesiadnej w parku. Każda klasa niosła z sobą przesłanie ekologiczne zapisane na transparentach. Wszystkie dziewczyny miały na głowach wianki, a chłopcy wieniaczki wpięte w białe koszule – wyglądaliśmy bajecznie.
O godz. 9.00 sejmik został uroczyście otwarty przez p. dyrektor, która przedstawiła wszystkich przybyłych gości, którzy mieli okazję później powiedzieć nam parę ważnych słów na temat ekologii. Ich przemówienia przeplatane były występami uczniów, którzy zajęli pierwsze miejsca w gminnym konkursie literackim. Równocześnie trwały występy w ramach Powiatowego Festiwalu Piosenki Przyrodniczo – Ekologicznej. Stodoła była udekorowana fotografiami uczniów biorących udział w konkursie fotograficznym.
Wszyscy uczestnicy sejmiku zostali poczęstowani pączkiem oraz bigosem, a po przerwie spotkali się na warsztatach ekologicznych, które poprowadzili zaproszeni goście.
Pierwsze warsztaty poprowadzili uczniowie klasy o profilu wojskowym. Zaprezentowali nam musztrę. Następnie pani policjantka rozmawiała z nami o bezpieczeństwie podczas wakacji. Ostrzegała nas przed niebezpieczeństwami czyhającymi na kąpieliskach, w starych budynkach a także zapoznała nas z konsekwencjami tworzenia graffiti. Następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie mieliśmy warsztaty na temat prądu z przedstawicielką firmy TAURON. Dowiedzieliśmy się dużo na temat zagrożeń związanych z przepływem prądu. Wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające. Nasza wiedza została wzbogacona o nowe, ważne i cenne informacje.
Agata Cyron

15 IV 2016 r. odbył się w naszej szkole konkurs Piosenki Przyrodniczej. 

W klasach I - III

I miejsce zajęła Julia Gamża z klasy III a

II miejsce Marta Szaradowska z klasy I b oraz Agnieszka Kita, klasa III a

III miejsce Martyna Rigol - klasa III a oraz Sara Koppa i Laura Zmuda z klasy III b

W klasach IV - VI

I miejsce Aleksandra Sitnik klasa IV b

II miejsce Emilia Paczosa klasa IV a, Aurelia Lukosz klasa V b

IIImiejsce Wiktoria Sobota klasa IV a , Milena Kopczyńska klasa V b

Gratulujemy zwycięzcom ! 

e dziennik

Co zagraża dzieciom na wsi?

MK certyfikat 184

2020 Copyright SP Leśnica Rights Reserved