Dnia 18 maja 2018 r. uczniowie klas piątych wzięli udział w zajęciach w  Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu i w Niwkach realizowanych w ramach projektu „"Uczniowie Leśnickiej gminy rozwijają kompetencje kluczowe i wyrównują dysproporcje edukacyjne”. Dzieci poznawały matematykę poprzez zabawę. Uczyły się szyfrowania, rozwiązywały łamigłówki, tangramy. Dokonywały pomiarów m.in. długości i odległości, masy, czasu, temperatury. Rozwijały intuicję matematyczną i umiejętności logicznego myślenia.

Wzięły również udział w zajęciach pn. „Z fizyką za pan brat”.  Poznały zagadnienia dotyczące prądu i próżni, zjawiska z kulą plazmową. Miały okazję przenieść się w magiczny świat światła i jego barw. Próbowały policzyć, ile tak naprawdę odcieni kolorów ma tęcza. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia w pracowni muzycznej, gdzie uczniowie poznawali budowę różnych instrumentów muzycznych. Mieli także możliwość zagrania m.in. na perkusji, keyboardzie, dzwoneczkach, gitarze, harfie. W pracowni astronomicum, która znajduje się w Niwkach zaprezentowane zostały informacje z zakresu astronomii i kosmologii. Uczniowie: poznali budowę układu słonecznego i gwiazdozbiorów.

Uczestnicy zajęć pogłębiali wiadomości zdobyte na lekcjach, rozwijali twórcze myślenie i swoje zainteresowania. Doskonalili również umiejętności interpersonalne poprzez pracę w grupie.

Grażyna L.