Dnia 19.04.2018r. pojechaliśmy na dwudniowy wyjazd edukacyjny do Pokrzywnej realizowany w ramach projektu "Uczniowie Leśnickiej gminy rozwijają kompetencje kluczowe i wyrównują dysproporcje edukacyjne". W wycieczce uczestniczyły klasy VI i VII. Z Leśnicy wyjechaliśmy o godzinie 8.15, podróż trwała ponad godzinę. Na miejscu, po zakwaterowaniu zjedliśmy obiad, po którym udaliśmy się pod kierownictwem przewodnika górskiego na pieszą wycieczkę po Górach Opawskich. Pan przewodnik był bardzo miłą osobą i wszyscy z zainteresowaniem słuchaliśmy, co ma nam do powiedzenia. Szliśmy szlakiem oznakowanym kolorem niebieskim. Pogoda bardzo nam dopisała. Wszyscy byli aktywni, z przyjemnością podziwiali piękno Gór Opawskich, słuchali ciekawostek przyrodniczych, faktów historycznych i legend związanych z Parkiem Krajobrazowym Gór Opawskich.

Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy na spacer. Po drodze mieliśmy okazję potrenować na siłowni na świeżym powietrzu. Atrakcyjnym miejscem było również łowisko pstrąga, które mogliśmy odwiedzić. Po spacerze zregenerowaliśmy nasze siły jedząc smaczny obiad i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Wycieczka była wesoła i pełna wrażeń. Wszyscy będą z pewnością miło wspominać ten wyjazd.

Emilia i Wiktoria