W dniu 23. 11. 2016 r. wyjechaliśmy autobusem na zajęcia do Opola do ,,Zaczarowanego Świata”. Na miejscu podzieliliśmy się na grupy. Moja grupa na początek wybrała się do pracowni muzycznej, gdzie mogliśmy grać na różnych instrumentach. Następnie poszliśmy do ,,Architektrium”. Tam rozmawialiśmy o budowlach i sposobach budowania. Zaprojektowaliśmy wille z kostek piankowych. Nie było to takie łatwe, niejedna ściana się przewróciła. Potem zadzwonił dzwonek i poszliśmy na przerwę, aby nieco się posilić. Po przerwie zwiedziliśmy Astronomicum. Tam oglądaliśmy planety i rozmawialiśmy o nich. Obok, w pracowni Robotikum mogliśmy pojeździć na korytarzu na Segwayu. W pracowni Magneticum próbowaliśmy połączyć magnes ze srebrem i żelazem. To było bardzo ciekawe. Łączyliśmy też wodę z magnesem. Na końcu nauczyciel pokazał nam magnes elektryczny. Dziwiliśmy się bardzo jak to jest możliwe, że globus unosił się w powietrzu. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, ale niestety trzeba było wracać do domu. To były bardzo ciekawe lekcje.
Alex III a
Każda klasa z naszej szkoły również odwiedziła "Zaczarowany Świat" i wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z zajęć, w których tam uczestniczyli.