Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu w wielu krajach podejmowane są wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka. Ten wyjątkowy dzień był znakomitą okazją do uczczenia kolejnej rocznicy uchwalenia Konwencji - najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych oraz do podejmowania różnorodnych inicjatyw i działań, związanych nie tylko z prawami dziecka, ale także z jego potrzebami i problemami. Dzieciństwo jest kluczowym etapem dla rozwoju człowieka i każde dziecko powinno mieć zagwarantowane jak najlepsze warunki do rozwoju w tym czasie. Uczniowie zobaczyli prezentację o PRAWACH DZIECKA a następnie stworzyli swój dowód osobisty prezentując prawo do własnej tożsamości. Dlatego z okazji tego wyjątkowego dnia przemówiły dzieci, a dorośli wsłuchali się w ich głos.

37DD6947 D3E1 4A8E B80E 4F4F1145EF44