Tradycją w naszej szkole jest, iż na początku listopada gościmy w naszej szkole ojca Błażeja Kurowskiego, franciszkanina, który zajmuje się misjami. Tak też było i w tym roku, 3 listopada 2021 wszystkie klasy wzięły udział w spotkaniu z ojcem. Ojciec Błażej bardzo ciekawie opowiadał o życiu dzieci i ich rodzin w Afryce, trudnościach dnia codziennego. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda przygotowanie posiłków, nauka w szkole.

Od 3 listopada zaczęła się też zbiórka pieniędzy do puszek na misje, gdyż od wielu lat nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym: “DAĆ IM NADZIEJĘ". Jest to misyjny program edukacyjny, polegający na przyjęciu do swojego życia biednego dziecka z kraju misyjnego i zapewnienie mu możliwości edukacji. Poprzez misjonarza mieszkające daleko od siebie osoby, różniące się kulturą i zwyczajami, stają się sobie bliskie emocjonalnie i duchowo. Kto pragnie wziąć udział w programie, zobowiązuje się do opłacenia kosztów jego kształcenia przez rok lub dłużej. Nasi uczniowie od lat opłacają naukę chłopcu Idrissa z Burkina Faso.Podczas zbiórki w szkole w dniach od 3 do 10 listopada udało nam się zebrać 444,61 zł.

Zbiórka była kontynuowana podczas święta św. Marcina obchodzonego w Leśnicy 11 listopada br.

Tradycyjnie święto to odbyło się w naszym parku, lecz ze względu na pandemię nie było w tym roku przejścia korowodu ulicami Leśnicy, a występy odbyły się na zewnętrz przed stodołą, a nie w środku. Jednak święty Marcin nie przestraszył się pandemii i przybył na koniu do oczekujących go z niecierpliwością dzieci z lampionami.

Spotkanie uświetniły występy dzieci z przedszkola oraz występ uczniów naszej szkoły Uczniowie klas czwartych wraz z nauczycielami języka niemieckiego przygotowali krótkie przedstawienie obrazujące legendę o świętym Marcinie w języku niemieckim, uczniowie klas piątych i jedna uczennica z klasy siódmej przedstawili wiersze i piosenki o tym świętym.

Wszyscy obecni zostali poczęstowani pysznymi rogalikami, ciepłymi napojami i słodkimi upominkami, przygotowanymi przez organizatorów: koło DFK w Leśnicy, Burmistrza Leśnicy, LOKIR oraz zarządy osiedli nr 1 i 2.

Podczas święta nasi uczniowie zbierali datki na naszego kolegę Idrissę z Burkina Faso, udało nam się zebrać 846,27 zł i 10 Euro. Bardzo się cieszymy, że tak wielką sumę zebraliśmy, a wszystkim ofiarodawcom dziękujemy!

WhatsApp Image 2021 11 16 at 07.14.24