Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach malowania na tkaninach pt. "Szlajfka śląska i zapaska". Pierwsza grupa uczniów klas 2-4 udała się do Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny 22 września pod opieką pani Grażyny Kaletki, a starsza grupa uczniów 5-8, 1 października pod opieką pani Elżbiety Kowalik. Warsztaty poprowadziła pani etnograf. Po krótkiej prelekcji n.t. śląskich strojów i znaczenia poszczególnych części garderoby uczniowie udali się na zajęcia praktyczne. Czekały na nich szerokie wstążki, farby oraz szablony. Po tej części uczniowie otrzymali płucienne torby  oraz nowe szablony. Uczniowie wykonali pięknie malowane torby. Zarówno młodsza jak i starsza grupa wróciły do szkoły bardzo zadowolone.

warsztaty

Szlakfka